birentrylikhesap

  • 143
  • 2
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

gurbetçilerde obd paniği

bu gurbetçilerin kendilerini yüceltmesi yok mu; he amk koca ülke sizin yazın gelip a101 gibi zincir marketlerden geri giderken götürmek üzere yıllık erzak almanızla dönüyor, bu ülkeye vergi verenlere kiraladığınız büyükşehirlerdeki 50 yıllık dairelerinizden alınan %0,2 verginin geliri aslında ötv geliri ile aynıymış, hatta yıllık almanya'dan gelen nussknacker kotası dolmazsa ülke batıyormuş biliyor musun

ayrıca tl değer kaybedip euro yükselince türkiye'ye gelince kazandığı paranın daha azını harcayan, mutluluktan göbek atan bizler değiliz, biliyoruz ki bu ülkedeki her kötü olay sizin yararınıza. o kadar adamsanız, o kadar vatanperverseniz bugüne kadar oluşan pkk, fetö, ermeni ve yunan lobilerine karşı çıkardınız, oraya öğrenci olarak giden genç türkleri korurdunuz ki avrupa'ya okumaya giden türk dövüldü/öldürüldü haberleri okumazdık. ama mesela yurtdışındaki yunanlara bakın, bazen politik konularda bile yunanistan'dan destek almamalarına rağmen bizim türk diplomatlardan daha nüfuzlular, istediklerini yaptırıyorlar. ancak bizim türklere bakın. lobicilik faaliyeti sıfır. pkk ve yunanlar ile ermenileri geç, ülkeden yeni kaçmış fetöcülerin bile nüfuzu bizim ülkeden daha fazla. yabancıların tanıdığı iki alamancı var; sibel kekilli ve cem özdemir. bu ne lan. 60'lardan beridir oradasınız ve tek yaptığınız şey almanlar bizi istemiyor diye ağlamak. aşağılık kompleksinin tanımı sizsiniz.

eskiden gurbetçilere karşı bu kadar sert bir bakış açım yoktu ama gurbetçi bir grup akraba bana kim olduğunu bildiğiniz birisini alevli alevli savunurlarsa, güneydoğuda yaşamayı bırakın türkiye'de yaşamamış olmalarına rağmen size nankör ve vatan haini diyebiliyorlarsa ister istemez o gruba karşı radikalize oluyorsunuz.

devamını okuyayım »