burakowski

  • 1084
  • 21
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

bütün iyi erkeklerin kapılmış olması

özellikle yabancı forumlarda (reddit gibi mecralarda) fena alay konusu olan olay.
şimdi, okulun ilk dönemlerini saymazsak lise döneminde bir kıza çok talep var. atıyorum 1 kıza 100 tane erkek açılıyor olsun, içinde nerd'ler var, yakışıklı piçler var, zenginler var. ee kızımız ne yapıyor? ya popülarite kasmak için ağzı laf yapan yakışıklı piçe gidiyor, ya da hayatı bedavaya yaşayabilmek adına zengin çocuğa kapak atıyor. nerd'lerin yüzüne hiç bakmıyor.
bu arada nerd de garibim sabah akşam çalışıyor, eli kız eline değmemiş.
üniversite hayatında da işi düşmediği süre boyunca bu gibi nerdlerle hiç uğraşmıyor hanımefendi, zengin koca falan arıyor.
yumurta kapıya dayanıyor, üniversite sonrası dönemde de bakıyor piç erkekle evlilik sürmez, ee bakıyor zengin erkek de yok piyasada. bir daha bakıyor ve görüyor ki gözünün ucuyla bile bakmadığı nerd bugün çok iyi statülere gelmiş. bizim nerd kazandığı paraları karılarla kızlarla gömüyor.
sonra da kızımız kalkıp diyor ki:
"bütün iyi erkekler kapılmış"
veya
"iyi erkekler nereye gitti?"
iyi erkeklerin iyi bir erkek olmaması gerektiğini yine kadınlar öğretiyor özet olarak.
iyi bir erkek arıyorsan senin de iyi bir kadın olman lazım. eyyorlamam sona ermiştir.

edit: ha ayrıca, feministlerden de çok duydum bu cümleyi, sanırım bunun da nedeni şu,
sen kalkıp erkeğe diyorsun ki, "sana yemek falan yapmayacağım, çocuk yapmayacağım, arkadaşlarınla muhattap olmak zorunda değilim, kıllarımı almak zorunda değilim, hede hödö"... toplumun güzellik algısını kıracağım diye koltuk altların kıllı geliyorsun adamın karşına, hep bir erkeksi tavırlar, sürekli "bana karışamazsın" diye diye erkeğin beynini sikmeler...
bu erkek seni kabul eder mi kardeşim? *
istediğin kadar umrumda değil de, ancak bu erkek seni kabul etmez. kıllarını almayacak mısın? tamam alma. ama tercih edilmediğinde de arkasından "iyi erkekler nereye gitti?" diye sorar durursun.

devamını okuyayım »
29.03.2018 05:39