cekambiyarim

  • azimli
  • anadolu çocuğu (314)
  • 1566
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 ay önce

kafayı sıfıra vurdurmak

kafayı üçe vurdurmak, ikiye vurdurmak, bire vurdurmaktan pek bi farkı yoktur esasen. kafayı kazıtmaktır nihayetinde hepsi dışarıdan bakan bi göze. esası bi kenara bırakıp da detaya inince anlaşılır işte hanya ve konya. vurduran bilir; kafayı 4 numara yaptırmak vardır bir de hikaye böyle başlar çoğu zaman zaten. tabi tabi, direk usturaya bağlayan da vardır belindeki saçlarını; ama genelde hikaye 4'le başlar. ya kazıtsam mı kafamı, kazıtalım mı hacı gibi konuşmalar beraber berbere gidişle sonlanır bi tanesinde bu hikayelerin. gitmeden önce mi artık, yoksa gidince olay yerinde mi; öğrenilir numaralar kafada duruşları o numaraların. kafayı örtüşleri, örtemeyişleri. yazsa yardır gitsin, sıfır en güzeli denebilir antalya sıcağında uzun otostop ya da bisiklet turlarında kafaya ıslatılıp suyla tişört bağlanır nasıl olsa. ya da 4 dersiniz yine, 3 mü olsun ya da 4 de çok kolpo; ne varlığı belli ne yokluğu. tamam kazıttık da 2 gün sonra uzucak bunlar biliyorum, gene gel berbere para fln yine ne lüzum. 3de karar kılınır başlangıç olarak. 3 tatlıdır zaten, ailemizin sanatçısıdır. herkesin gönlünü fethetmiştir çoktan. dızırt dızırt başlar makine vurmaya işte o sırada, bu mudur vurdurmak? bızzıttt ya da dızzzz.. seslerine de hasta olunur makinelerin, ne kafalar vardır yetmez dilim dimağım hepsini anlatmaya.
arkadaşın da zaten vurdurmuştur oh ne ala, yollar sokaklar bizim hadi o esen kafayla denize, ter otobüs bisikletten sonra. şöyle bi elini kafanda gezdir, işte bu 3 numara. diken diken değil acıtmıyor elini, ama hepsi dik dik yumuşak ve dik. işte 3 numaranın esbabı mucizesi.

kafayı sıfıra vurdurmak işte bu tatlı yaz esintilerinden sonra... kış gelir. antalyada da değilsin ki ya izmir ya istanbul, pek de sıcak değil. 4 numara can yoldaşın olur, 2ye fln pek girmezsin deniceksin zaten onu da baharda öteki yazlarda. ama sıfıra vurdurmak, hele kışın işte, varolmanın dayanılmaz hafifliği gibidir. evin içinde bile kafan üşür, nerelere soksam bu taş kafayı dersin, ah dertsiz başım dertlere gark oldu ah canım cancağızım dersin. acını seversin, üşümeni. kafayı üşütmek buralardan mı gele ula dersin.

hastası olursun, vazgeçemezsin. mazi kalbinde bir yaradır, durup durup en zor anlarında gider ona sarılırsın; sıfıra ve vurdurduğun o kafana.

devamını okuyayım »
05.01.2010 11:31