cok canim acidi ceksene elini

  • azimli
  • kofti anarşist (168)
  • 1681
  • 76
  • 18
  • 0
  • dün

24 nisan 2017 dolar kuru

bilginiz olmayan konularda fikir yürütmeyin. bu işin eğitimini almamışlar ortalıkta caka satmasın. "fransa'daki ön seçimi fiyatlıyor, tekniğe göre boğaya dönecek" falan hikaye. birincisi teknik analizin bir boka yaramadığı akademik olarak ispatlandı, hala teknik analiz diyenler var. eğer işe yarar bir şey istiyorsanız modellemeyi öğrenin. para piyasasında işinize bir tek o yarar. onu da öğrendikten sonra doğru düzgün bir model yazabilirseniz bir işe yarar.

ikincisi sermaye piyasasındaki terimlerle para piyasası yorumlamayın. fransa ön seçimlerini fiyatlıyorculara burada lafım. fiyatlama tabirinin ne amaçla kullanıldığına bakın bir önce. fiyatlama beklentinin satın alınmasıdır. para piyasası beklentilerin satın alınabileceği kadar sığ piyasalar değildir. para piyasalarını ne etkiler diye soracak olursanız; paranın akışı etkiler. bu akışı da merkez bankaları belirler.

2008'den 2014'e kadar paranın akışı gelişmiş ülkelerden gelişen ülkelere doğru idi. 2014'te bu durdu. 2015'te de terse döndü. bunu nasıl anlıyoruz? fed 2014'e kadar para bastı. bu para gelişen ekonomilere aktı çünkü gelişmiş ülkelerde faiz sıfıra veya sıfırın altına indiği için paranın bu pazarlarda durmasını gerektirecek bir sebep yoktu. sonra 2014'te fed para basmayı durdurdu. 2015'te de faizleri arttırdı. yani gelişen ülkelere giden paralarını geri çağırmaya başladı. şimdi arttırmaya devam ediyor. bu sebeple gelişen ülkeler götünü de yırtsa o ekonomik kriz çıkacak. bu akış yönüne göre yatırım yapın para piyasalarına. para piyasaları kütlesel olarak sermaye piyasalarından daha büyük olduğu için de vadeleri uzun tutun ki para kazanabilesiniz. aksi halde para piyasasında sermaye piyasasındaki gibi kısa vadede vurgun yapayım arayışına girerseniz fx piyasasından anlaşılacağı üzere %85 kaybedersiniz. her kaybettiğinizde de bir kılıf bulmaya çalışırsınız. yok fransa ön seçimi, yok trump'ın iş adamlığı falan gibi. ytd.

edit: imla düzeltmeleri için deuxieme toroman'a çok teşekkür ederim.

devamını okuyayım »
24.04.2017 13:08