justthink

  • 149
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

bağdat caddesi'nde çiçekçiye çarpıp kaçan sürücü

trafik polisinin görevini yapmamasından meydana gelmiştir.

çıkın o bağdat caddesine hemen her akşam arabalar yarışır, makasa girerler, deli gibi giderler. o cadde de 80 km.ye çıkarlar.

ne olur bu adamlara? hiç birşey! benim bu görebildiğimi trafik polisleri göremez mi? bu arabaları kenara çekip ceza yazamaz mı? göremez, yazamaz çünkü görevini yapmıyordur.

trafik polislerinin o caddede tek yaptığı şey günde iki defa çekici ile araba çekmektir. arada da alkol kontrolü yapmaktır.

iki gözüm, çekici ile araba çekeceğine yazsana hepsine park cezası! iddia ediyorum işini hakkıyla yapan bir polis memurunu yürütün orada 15 dakika 1 senelik maaşı kadar park cezası yazar. dikkat edin bağdat caddesine bütün yakın sokaklara park etmek için ispark'a para ödersiniz. peki caddeye araba park etmek bedavadır. neden? çünkü o caddede park yasağı vardır; park yasağı olan yerden otopark parası alamazsınız.

kaldırıma park edeni mi arasın, 2nci sırayı mı yapanı ararsın, hızlı gideni mi arasın...!

bu ölüm ilk defa olmamıştır, son da olmayacaktır yukarıdaki sebeplerden dolayı

olay burjuvalar falan değildir. ecnebi memeleketlerde millet keyfinden mi limitlerde gidiyor? hayır tabi ki. polis korkusundan, olay cüzdanında biteceği için.

trafik polisinin görevi nedir? evrak işleri haricinde trafiği kontrol etmek ve kuralların uygulanmasını sağlamaktır değil mi? çevreyollarındaki bütün trafik polislerine bakın hepsinin elinde telefon ya facebook'dadır ya da mesajlaşmakta. trafik akıyor mu, millet emniyet şeridinden mi gidiyor umurlarında bile değil.

böyle haberler maalesef çok okuruz kanun koruyucular kanunları korumadığı sürece!

devamını okuyayım »