kelepir

  • mülayim ama sempatik (540)
  • 549
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

damir mulaomerovic

ismini bana efes pilsenin zagreb deplasmanında 3 uzatma sonunda kazandığı unutulmaz cibona maçında ezberletmiş olan 1,5 numara.. amerikalı bir de oyun kurucu gardları vardı lavukların.. bununla beraber dağdan taştan atmışlardı da mirsadı yenememişlerdi yine de.
nazarımda çok değerli bir oyuncudur. yolu mevzubahis maçtan birkaç sene sonra istanbula düşmüştü. türk basketbolseverinin büyük aşkı petar naumoski alper yılmazın sülük savunması tarafından yerle yeksan edilip, türkiye kariyerinin bittiği sene gelmiş idi ligimize.. e haliyle o efsanenin ardından bir türlü yeterli tatmini vermemişti taraftara. bu yönüyle yolu buralara uğramış en underrated oyunculardan biridir gözümde. 5,5 kişilik efes rotasyonunu sayı ve asist lideri olarak petsynin bir türlü çıkaramadığı yere, final foura, hem de iki kez üst üste çıkarmayı başarmıştı (gerçi yamulmuyorsam 2.si suproleague adı altında oynanan bir çeşit çakma euroleague idi ama olsun). aslen atıcı bir guard olmasına rağmen topu hüseyin beşok, ibrahim kutluay, o günlerin yeni yetmeleri hidayet türkoğlu ve mehmet okur gibi egolu adamların arasında gayet de iyi paylaştırmış, kavgaya-gürültüye mahal vermemişti. bana kalsa, sadece, efesi, ölümüne savunma yapan 9 kişi+naumoski gudikliğinden kurtarmış olması ile bile belli bir saygıyı hak etmektedir.
ha bir de bugün pick and rollu iyi oynadığını iddia eden değme guardlar dahi bu adamın ikili oyunları karşısında erdal koşan gibi kalır.

devamını okuyayım »
18.05.2009 17:00