konusan balta

  • 1038
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

ebay

türkiye'de bulamadığınız bilimum elektronik eşya, cep telefonu yedek parçasını güvenle tedarik edebileceğiniz alışveriş sitesi. uzakdoğulu arkadaşlar kargo parası almayarak ya da 1-2 usd gibi komik bir ücretle 1-2 hafta içerisinde (paketin büyüklüğüne göre değişiyor) ürünü elinize ulaştırıyor.

ayrıca çok kibar ve düşünceli uzakdoğulu satıcıları bünyesinde barındırabilen bir siteymiş kendileri*. bu ay, eş zamanlı olarak benzer iki ürünün birisini ebay'den birisini de hizlial'dan sipariş ettim.

*1) ebay siparişimdeki arkadaş çinli çıktı normal olarak ve mesaj attı, "çin yeni yılı münasebetiyle ürününüzü biraz gecikmeli göndereceğim kusura bakmayın. çin yeni yılı bizim için çok önemlidir. ama beklemek istemezseniz siparişi iptal edebilirsiniz" diye. geç göndereceğim dediği de 2 gün sonra idi. (adam bilmiyor tabii bizim türkiye'deki satıcıların ne kadar tok satıcı olduğunu.) ben de türkiye'deki satıcıların durumunu bildiğim için "yok yahu problem değil beklerim" dedim. bu kibar arkadaşla 3-5 defa mesajlaştık biz. en sonunda dediği tarihte gönderdi ve mesaj attı mahcup bir ifadeyle.

*2) hizlial ise bir hafta önce verdiğim sipariş için ertesi gün "kargoya verildi" dedi. ancak ürünün takibi ne mümkün! tabii bir süre sonra anladım ben bu "kargolandı" olayının yalan olduğunu. dedim gelecek haftayı bekleyeyim bari, öküz değiller ya hafta başına gelir herhalde. gelecek hafta birkaç gün arayla hem aradım hem mesaj attım ancak ne ulaşabildim ne de cevap alabildim. sonuçta ürün siparişten tam bir hafta sonra verildi kargoya. ama yine bir mesaj, yine bir özür yok! sanırsın ki, ürünü istanbul'daki tedarikçi'den değil de çin'den kendileri getirtiyor! kargo şirketi de ups olunca çin'den verdiğim sipariş ile aynı gün gelirse şaşırmayacağım. (türkiye'deki alternatif alışveriş sitelerinin hizlial'dan farkı var mı? tabii ki yok. (bkz: hepsiburada.com/@konusan balta), ayrıca (bkz: e-ticaret/@konusan balta).

devamını okuyayım »