masseur

  • 3992
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

split

güzeller güzeli hırvatistan'ın güzeller güzeli tatil kenti. kasaba demek istiyor dilim ama değil, bildiğin şehir. hatta şehre yaklaşırken karşınıza çıkansevimsiz ve yoğun yapılaşma üzüyor az bişey ama sonra hemencecik unutuveriyorsunuz. riva dedikleri sahil şeridi ve hemen arkadasındaki ortaçağdan kalma ve hala dibine kadar yaşayan yerleşim alanı rüya gibi. diocletian sarayı kentin tam kalbinde bir harabe; harabe ama öyle ya da böyle ayakta ve insanlar hayatlarını bu eksende geçiriyorlar. sokaklarda dehlizlerde kaybolur gibi kaybolmak bir iki gün sonra tanıdık kıvrımlara dönüşüyor ve yolunuzu bulmaya başlıyorsunuz. ortalık turist kaynıyor ama o kadar düzgün bir kalabalık ki huzur veriyor insana her şey. yaşam dingin ve sakin, tatil kıvamında yaşanıyor her şey.

jadrolinija ile her yere öyle ya da böyle deniz ulaşımı var. buralara kadar gelmişken makarska'ya, hvar'a, brac'a, trogir'e, vaktiniz varsa güneyde dubrovnik'e, kuzeyde sibenik'e, vodice'ye, hatta ve hatta zadar'a şöyle bir uzanıvermelisiniz.

http://www.split.info/

yüreğimi bıraktığım her tatil yöresi gibi bir ömrü burada geçirmek isterdim ama tek bir ömür bunca güzelliğin hangisinde ne kadar yaşamaya izin verebilir ki?

devamını okuyayım »