migfer

  • azimli
  • hırçın golcü (276)
  • 1784
  • 7
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

misvak dergisinin kılıçdaroğlu karikatürü

müslüman mizah anlayışına tipik bir örnek.

bunların şu ana kadar yaptığı ve yapacağı tüm mizahı toplasalar normal seviyede beyni çalışan ortalama bir insanı 2 sn. güldüremez.

edit: bu kadar favori beklemiyordum, öyleyse yazayım. sünni müslümanım. cuma namazlarını hiç kaçırmam, sabah namazlarını da kılarım. müslüman mizah anlayışı derken bu konuda gayet samimiyim. bu müslüman mizah anlayışıdır çünkü siyasal islamlaştırılmış bir müslümanlıktan yaratıcı ve değerli fikirler çıkması beklenemez. türkiye'de müslümanlık = siyasal islam bataklığına gömülmüştür ne yazık ki. bu gibi teröristçe politize olmuş müslümanlık anlayışı sayesinde daha önce kendisini müslüman olarak tanımlayan ve peygamber efendimize saygısızlık yapıldığında hoş görmeyen birçok arkadaşımı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum.

milleti hayat tarzı üzerinden kutuplaştırırsanız, "laikçi teyze", "laikçi", "bunlar dinsiz ateyiz!" geyiği yaparsanız içinde allah ve peygamber sevgisi olan kişileri diğer tarafa ötelersiniz. keza akp iktidarında türkiye'deki ateist nüfusunun epey artması başka türlü açıklanamaz.

ben sünni müslümanım ama cumhuriyetçi ve sekülerim de, evet atatürkçü'yüm de. atatürk'ün eleştirdiğim yanları da vardır ama şunu da derim ki allah atatürk'ün toprağını bol etsin, allah ona cennetinden en güzel yerleri nasip etsin. adam didinmiş memleketi hem gavurdan hem de içimizdeki yobaz gavurlardan kurtarmış. bir imparatorluğun mirasçısına yaraşır biçimde modern, endüstrileşme gayesi olan bir toplum inşa etmeye çalışmış. adeta islam alemine hem bağımsızlıkçı hem de modernlikçi yönleriyle ışık olmuş, nur olmuş. ışıklar içinde yatsın.

dediğim gibi cumaları hiç kaçırmam ama akşamına da 2 duble rakımı atarım. alkol günahtır, evet belki yanacağızdır bu yüzden ama allah büyüktür isterse affeder. allah'ın affetmeyeceği birşey varsa, içinde iman olan adama imansız diyenler, kendisini allah'a şirk koşan münafıklardır.

tekrar ediyorum! bu tipik müslüman mizah anlayışıdır, çünkü onlar laik ve cumhuriyetçi olduğum için müslüman olmama rağmen beni müslüman görmüyor ve içimdeki imanı sorguluyorlar. o zaman bu müslümanlıksa eğer, bu da müslüman mizah anlayışıdır benim için.

devamını okuyayım »
08.08.2016 05:15