mound

  • 449
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

halkevi üyesi kadına polis yumruğu

halkın dostu olan polisin gösterdiği dostluk silsilesinin son örneklerinden bir tanesidir. uzun zamandır yaşanan örnekler değerlendirildiğinde zaten anlıyoruz ki polisin önemli iki adet görevi bulunmakta; bir tanesi göstericilere - ya da böyle adlandırılacak gruplara - tarih kitaplarımızda osmanlı' nın savaşlarda her zaman sayıca karşı taraftan az olmasının verdiği ilhama ters olarak sayısal üstünlükle dalmak ve stres atmak bir diğeri de önemli olarak adlandırılan fakat aslında görevi halka hizmet vermek olan görevlilere - ki bunda da herkese eşit davranılıp davranılmadığı sorusu akla geliyor -oldukça organizesiz ve haldur huldur korumalık yapmak, gerisi hikaye görünüyor.

konu burada yumruk yiyen kişinin gördüğü muamele ve üzerine yapılan yorumlar. herşeyden önce görüntülere göre yere düşmüş olan ve kalktığında yumruklarını ard arda sallayacak olan polis denilen nesne yerde iken diğer kişi her hangi bir atakta bulunmamıştır ancak bunun bedelini yediği yumruklarla ödemiştir ki hala bu polislerin nasıl eğitim aldığını şu örnekleri gördükçe anlayamıyorum.

kendine birey diyen, görüşü, hayata bakışı, düşüncesi, mesleği bilmem nesi ne olursa olsun herkesin bu ve benzeri olayların çirkinliğinden ve ilkelliğinden dem vurması insancıl ve gereklidir sanırım çünkü durum her ne kadar münferit olarak ileride tanımlanacak olsa da ( bu arada her olumsuz örneğe ki sayıları epeyce kabarık münferit denmesinden ötürü münferit kelimesinin tanımının falafoş olduğu kanısındayım) devam ettikçe ileride - diyorum iyimser bir ihtimalle - hepimiz ve yakınları yolda yürürken durmadık diye vurulabilir, yoldan geçerken polisler tarafından tokatlanabilir, haklarımızı aramaya niyet ettik diye ağzımızı burnumuz kırılabilir ya da 1 mayısta kaderin cilvesi olaraktan hasta olup hastanede bulunduğumuz için biber gazından nasiplenebiliriz. -gözaltıları ve bağlı durumlara değinmek bile istemiyorum - dur durak bilmeyen bir ilerleyiş söz konusu bu noktada ve ideolojisinden bilmem nesinden bağımsız olarak oldukça tehlikeli.

polis dostunuzdur diyenler ve bunlara gerçekten inanlara tek lafım siz bu münferitleri aranızdan elemedikçe, bunlarla bağınızı kopartmadıkça daha çok sayıklarsınız... bunlar münferit örnekler olarak gösterilse bile hepinize inen lekelerdir gerçi kimsenin de umrunda olmayacaktır muhtemelen. şu hareketin, mesleğini, etiğini, sunulacak bahanelerini bilmem nesini herşeyini geçtim savunulacak en ufak bir noktası yoktur !

devamını okuyayım »