nihayet

  • 357
  • 52
  • 13
  • 0
  • dün

ekrem imamoğlu'nun genç bir kıza yürümesi

1- beylikdüzü belediyesi olarak yaptırdığı bina su almış kadın "havuz olmuş buralar" diyor, şikayet ediyor.

2- ya olur öyle şeyler falan, diyor başkan. çok entelektüel ya... "kütüphanede bilgi havuzunda yüz" diyor adam, bizimkiler yürümemiş laf sokmuş diyor. aynısını pendik belediyesinin yaptığını düşünün, pişkinlik demez misiniz?

3- bitti mi? hayır. kadın diyor ki "sabah zaten oradaydım, oradan da çıkardılar bizi ben de sizi bir şeyden haberdar zannediyordum. boş kütüphaneye davet ediyorsunuz beni. şezlong kapayım mı size oradan?"

4- asrın umudu diyor ki "he iyi olur hem tanışırız..."

yürüyor yürümüyor orasını bilemem. ama yapılan işin eksikliğine dair en ufak bir pişmanlık veya utanma belirtisi yok. zaten belli ki o dönem belediyede işler ne alemde pek haberi de yok başkanın. sulu şakalarla sürekli ve bomboş bir üste çıkma çabası var. hepsi bu. ama sorsan başkan laf sokmuş. nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum ki?! ya büsbütün körsünüz ya da çomar diye sövdüklerinizden daha beter durumdasınız. yapacak bir şey yok. erdoğan olsun, kılıçdaroğlu olsun ya da diğerleri... bunların hiçbiri gökten inmedi. hepsi bu toplumun ekseriyetinin birer kopyası. biz neyiz ki bizi temsil eden ne olsun? biz kendimizi düzeltmeden onların mükemmel olmasını beklemek hayalcilik aslında ama yanlışı göz göre göre de olumlamayalım artık.

devamını okuyayım »