okumamyokamaiyiyazarim

  • 2575
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

23 ocak 2015 midpoint rezaleti

önemli detay: burger king'de bol etli bir menüye verdiğin ücret 18-20 tl arası. midpoint'ta cheeseburger yanında patatesiyle geliyor, 22 tl, hadi kolaydı, bahşişti taş çatlasa 30 tl'te çıkıyorsun.

diyelim ki, fazla janjanlı geliyor sana, "panini, wrap, fetuccini vs" bu tip şeyler senin dünyanda yok, ya da çok pahalı zannediyorsun, ya da yarı fiyatına esnaf lokantasını tercih ediyorsun, ya da asgari ücretle/baba harçlığıyla geçiniyorsun-hepsine eyvallah..

yalnız bu dünyada sadece sen yoksun, ayda 5000+ maaşlar alıp, haftada birkaç gün dışarda yemek yiyen gayet sıradan insanlar var. midpoint ve benzeri mekanlar tıklım tıklım- zengin işi oldukları için değil ( çünkü zengin işi değiller) fast food'un bir tık üstü bir mekan orası. ve hayatta asgari ücretten fazla kazanan adamın da şikayet etmeye hakkı var. o adam da kendi hayat tarzına göre giyiniyor. sen waikiki'den alıyorsun kotunu, o beymen'den alıyor. sen 800 tl kira veriyorsun, o 2100 tl veriyor. sen saçını 20 tl'ye kestiriyorsun, o 80 tl'ye. evet, var böyle birşey ve o adam zengin piçi filan değil. üniversite mezunu, iş hayatında 10+ senedir bulunan, kendi çapında çalışkan,üretken hemen herkes bu maaşları alıyor, bu hayatı yaşıyor. sana bugün uzak gelse de, senden bir tık daha iyi yaşayan bir adam bu, o kadar..

hal böyleyken şikayetçi vatandaşa "midpoint'ta para harcarken iyi de, 10 tl'ye mi takıldın" diyen ezik arkadaş..

senin gibiler yüzünden yüzlerce yıldır bu toprağın insanı düdükleniyor. hakkını arayanın taşlandığı, (bkz: zübük)lerin göklere çıkarıldığı bu ülkede tayyip'in yüzde elli oy alması çok normal değil mi?

devamını okuyayım »
26.01.2015 23:15