ol babda emr u ferman

  • 332
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

el gibi

bir yabancı selamın ile hüzünlere daldım

"onca yakınken sonra uzak olmak," en çok koyan yeri burası herhalde bu işin. daha geçen gün tanıştığınız birisi gibi olması, olabilmesi. size öyle bakması, eskisi gibi bakmaması. hiç bakmayacak olmasını bilmenin verdiği rezillik.

kendi ellerimle ben beni kederlere saldım

işin daha da can acıtıcı yanıysa bu işi kendi elinizle yapmış olmanız, yaptığınız bi hatanın bedelinin onun bu yeni "el hali" olarak size geri dönmüş olması. düşünmeden yaptığınız bi hareketin, ettiğiniz bi kelamın, takındığınız bi tavrın onda onulmaz yaralar açması. en nihayetinde bu onulmaz yaraların gene gelip sizin bünyenizde daha da onulmaz yaralar açıyor olması. size hiç eskisi gibi bakmayacak olmasının nedeninin siz olduğunu bilmeniz. gözlerine her baktığınızda "sen beni kıran o adamsın" bakışına şahit olmak. "keşke zamanı geriye sarabilsem" dersiniz "herşeyi eskisi gibi tutabilsem." yapamazsınız. "ölmüşle olmuşa çare yok" dedikleri gibi eskilerin.

yok öyle el gibi durma gül biraz

bu el'liğe neden olan şeyin siz olduğunuzu bildiğinizden bunu diyemezsiniz de, dokunamazsınız, "yapma" diyemezsiniz, "el gibi durma" diyemezsiniz, yüzünüz yoktur bunu demeye, diyemezsiniz. vereceği cevabı bilirsiniz zira: "bizi bu hale sen getirdin, şimdi ne hakla bunu diyebilirsin?"

yok öyle güz gibi soğuk olma

güz soğuktur da sizin aranızdaki soğukluk her zaman mevsim normallerinin hayli üzerinde seyredecektir, daimi olarak. bunu ortadan kaldırmaya yönelik her türlü adımınız başarıyla savuşturulur. elinizi omzuna atınca başını size yaslayan dostunuz değildir artık o. zaten siz de atamazsınız elinizi ya ters birşey derse-yaparsa-rahatsız olursa endişenizden.

sezen aksu'yu sevmeme nedeni olabilecek bi şarkıdır.

devamını okuyayım »
21.09.2011 00:15