orpro

  • azimli
  • kofti anarşist (160)
  • 2492
  • 8
  • 3
  • 0
  • dün

fenerbahçe

fenerbahçe türkiye' nin bir kulübüdür. bunu çeşitli şekillerde kanıtlayabiliriz. misal;

türkiye içinde faaliyet gösterir,
şubelerine bağlı sporcuların çoğu t.c. vatandaşıdır.
stadları, salonları hep türkiye cumhuriyeti sınırları içindedir.
türkiye federasyonlarına bağlıdır ve bu federasyonların düzenlediği faaliyetlere katılır.
yöneticileri de türkiyelidir.

hatta;

başkanı bile t.c. hapisanesinde yatar.

ha bir de;

atletizmde, masa tenisinde, su sporlarında başı çeken kulüptür.
basketbolda hem erkeklerde hem kadınlarda ligi son yıllarda domine etmiştir. avrupa kupalarında henüz şampiyonluk gelmemiş olsa da an meselesidir.
voleybolda hem erkeklerde hem kadınlarda rakiplerine açık ara bir üstünlük gösterir. başarıları türkiye sınırını aşmış, dünyanın önde gelen kulüplerinden olmuştur. özellikle kadınlar şubesi, üstüste şampiyonlar ligi finallerinden sonra, bugün 3. kere çıktığı avrupa şampiyonlar ligi finalinde galip gelerek şampiyonluğa ulaşmış, henüz bir sene önce dubai' de kazandığı dünya şampiyonluğu kupasının yanına bir uluslararası kupa daha eklemiştir.
futbol şubesi türkiye' de 18 şampiyonlukla tüm kulüpler arasında birincidir. sadece son 10 yılda her lig şampiyonluğu yarışının içinde olmuştur. 4 defa şampiyon olmuştur. kalan 6 yarışın 3' ünde şampiyonluğu kıl payı ile kaçırmıştır. uefa şampiyonlar ligin' de yarı finalin, uefa kupasında çeyrek finalin kapasından 1 gol farkla dönerek heyecan yaşatmıştır. bununla beraber tüm zamanların milli takımlara en çok sporcu veren kulübüdür.

ancak;

şu an bir anket yapılsa, türkiye' nin %75' i, geçen sezon fenerbahçe' nin şike yaptığına, şike yapmasa şampiyonluğa ulaşamayacağına o kadar emindir ki(!) saatlerce dil dökseniz, delilleri gösterseniz, takımın ölüsünün bile şampiyonluğun en iddialı takımı olduğunu, kendi sahasında 40 maçtır yenilmediğini anlatsanız, öne sürülen iddiaların ne kadar ipe, sapa gelmez hukuk dışı şeyler olduğunu kanıtlasanız fikirlerini değiştiremezsiniz.

işte bu açıdan bakınca da fenerbahçe türkiye' nin bir kulübüdür.

zira burası türkiye. burada meyve veren ağaç taşlanır.

misal bir bilimadamı bir şey bulacak gibi olur; uçağı dağa çakılır, biri güzel birşey üretir; arabasında ölü bulunur, biri çıkar ülkeye fayda getirecek iki kelam eder ya helikopteri düşer, ya arabası havaya uçar yada kim vurduya gider.

ha unutmadan,

mesela bu entryde doğruları ama sadece doğruları anlattığı için, diğer hiçbir kulübe, zümreye, şahsa atıfta bulunmadığı, hakaret etmediği halde her 4 kişinin 3' ünden eksi oy alır. yazarın zaten sürünmekte olan notunu iyice aşağıya çeker ama normal bunlar hep.

dedim ya, burası türkiye. fenerbahçe de türkiye' nin bir kulübüdür.

devamını okuyayım »