oztrink

  • 1199
  • 39
  • 5
  • 1
  • bugün

ikizler burcu kadını

ben bu burcun "sıkılıyorum" mottosunu biraz açmak istiyorum.

ikizler burcu için en zor şeylerden biri dikkati uzun süre aynı konuda/aynı kişide toplamaktır. ilgileri o kadar çabuk dağılır ki sürekli merak duygularını tetiklemek gerekir.

ikili ilişkilerinden önce şunlardan bahsediyim; ikizler burcu için bir kitabı tamamlamak zordur. 50 sayfa boyunca kitap sıkıcı ilerliyorsa, belki 100. sayfadan sonra hayatının romanını okuyacağı halde sabır göstermesi çok zordur.

ilk on dakikasını izleyip sıkılarak kapattığı nice dvd vardır. gelmiş geçmiş en iyi dizi diye geçen yapımların ilk sezonu sıkıcıysa ikizler burcu birinin ikinci sezona kadar sabretmesi çok zordur.

bu tür keyfi konularda kendi kendine disipline olamaz. o yüzden maymun iştahlı gözükür. çünkü herhangi bir kursa başlar ama bir süre sonra direk sıkılır yarım bırakır. ikizler burcu insanı hayatı boyunca yüzlerce şeye ilgi duyup kenarından köşesinden başlayabilir ama uzun yıllar devam ettirebileceği çok az şey olur.

belki daha derinlemesine vakit geçirse çok hoşlanabileceği birinden de baştan ilgisini çekemedi diye direk vazgeçebilir.

genel özelliklerinde zekalarından bahsedilir. evet çok zeki bir burçtur; ama ne oranda akıllıdır ya da bu zekasını yönetir burası meçhul. sıkılma konusu hep bir şeylere ket vurur.

insan ilişkilerine gelince... diğer kişileri en zorlayıcı kısım da burada başlıyor. ikizler burcu maalesef ki insanlardan da çok çabuk sıkılıyor. o yüzden yapılabilecek en büyük yanlış sürekli onu bunaltmak, her aktiviteyi beraber yapmaya çalışmak ve özgürlük alanlarını daraltmaktır. her allahın günü her allahın dakikası bu burç ile bir şeyler yapmak isterseniz hayatınızın yanlışına düşeceksiniz. başta size ayılıp bayılan insan üç gün sonra düşen suratıyla enerjisiyle muhalefet yapısıyla kan kusturur. çünkü ne kadar mükemmel, entelektüel, zeki ıdı bıdır olursanız olun ikizler burcuyla yapışık ikizler gibi 3 gün geçirebilecek biri olabilmeniz onu sıkmadan takılabilmeniz mümkün değil. başta da söyledim ilgisi çok çabuk dağılır. ve çok dışa dönük olsa da özgür yapılı biridir kendi iç dünyasında boşluk alanları bulmak ister. onun zaten içinde kafasını karıştıran içiçe geçmiş karakterler var adı üstünde kendi bile ikizler, dışarıdan 24 saati birlikte geçireceği birilerine ihtiyacı yok.

sizi çok sevebilir, ruh eşi bile olabilirsiniz. o zaman sizinle ilk gün 15 saat büyük bir keyifle takılabilir. uzun uzun sohbetler açar, uyum gösterir, sizi dinler, eğlendirir, isteklerinize önem verir, olumlu şeyleri ön planda tutar. ama diyelim ki ikinci günü de 15 saat birlikte geçireceksiniz ikizler burcu sıkılmaya başlamıştır. tadı kaçacaktır. hele de üçüncü günde de takılmanız gerekiyorsa bu onun için bir zulme dönüşür. ve suratı düşer. her şey muhalefet etmeye başlar.

zaten bir ikizler burcu için muhalefet etmek en kolay iştir. yanlış hatırlamıyorsam shakespeare'in bir lafı vardı özü şu; yanlış ya da doğru diye bir şey yoktur. hangi açıdan baktığınıza göre değişir. ikizler burcu biri beynini zorlamışsa oturup bir saat boyunca sigara içmenin ne kadar doğru bir şey olduğunu son derece inanarak savunabilir. başka bir günde de bir saat boyunca ne kadar yanlış bir şey olduğunu savunabilir.

bazı zamanlar sırf eğlenmek için bile muhalefet ettiği olur. şöyle ki aslında içinden sizinle aynı fikirdedir, ama merak duygusu oyun isteği çok ön plandadır. "acaba kendini nasıl ifade edecek" diye merak eder, inadına inadına aksi savda cümleler kurar. o sırada belki siz sinir krizi geçirirsiniz, ama esasında kendinizi zekice ifade edebiliyorsanız siz ne gıcık insan diye düşünürken ikizler burcu insanı belki de size aşık bile olmaktadır. anlamak, çözmek çok güçtür. asla küçümsememenizi ya da çok düz mantıkla değerlendirmemenizi öneririm.

ve işte muhalefet etmek onun için bu denli kolay olduğundan ötürü diyelim ki 3 gün yapışık ikizler gibi takıldınız. ikizler burcu da ayıp olmasın diye size rahatsızlığını dile getiremiyor. ya da belki o an gereklilikten ötürü 3. gündür takılıyorsunuz. o zaman o ikizler burcundan nefret edecek hale gelebilirsiniz. her şeye muhalefet edebilir. huysuzluk zirve noktaya gelir. o an zihni her şeye kara açısından bakacak şekilde çalışır ve sürekli sorun yaratabilir.

halbuki iki gün nefes alacak vakti olsa, özgürlük alanı olsa tekrar toparlayıp neşesini bulacaktır.

o yüzden ikili ilişkilerde her şeyden önce bir birey olmanızı bekler. arada halı saha maçlarınız olsun, pes oynayın, ne bileyim kendi kendinize kitap okuyun falan yapın filan yapın ikizler burcu insanına boş alanlar bırakın. güven duymuşsa karşısındaki insana bu boş alanı yaratır kendisi de yalnız kalmak farklı şeylerle ilgilenmekten hoşlanır.

tüm bunlardan bağımsız olarak şunu da söyliyim, daha önce de bahsi geçmiştir; ikizler burcu biri keyifli şekilde gevezelik ediyorsa, espriler falan yapıp sohbetler açıyorsa ortamda bulunmaktan en hoşnut anlarındadır. sizde de merakını uyandıracak bir şeyler yakalamıştır.

ne zaman ki ağzından lafları kerpetenle almaya başladınız, fazla sessizliğe gömüldü; o zaman büyük tehlikeler söz konusu. ya sizi hiç sevmedi konuşmaya değen bir insan olarak görmüyor muhtemelen aptal/basit bulmuş da olabilir; ya bir olay oldu her an ağzınıza sıçabilir ya da kendiyle ilgili bir sorunu vardır; ama sizinle hiç ilgisi yoksa bunu mutlaka ifade eder üzmek istemez. "bir şeye canım sıkkın keyfim yok" der, zaten canı neye sıkkın olursa olsun, bir süre sonra sıkılmaktan da sıkılır sizi seviyorsa gene olayı arka planda bırakıp geveze hallerine dönecektir. o durumlarda nasıl davranmak gerekir bilemiyorum fazla üstüne gitseniz sıkılır hiç ilgi göstermeseniz sinir olur. iki ucu boklu değnek. en güzeli "bak ben sana değer veriyorum sıkıntın beni üzüyor. anlatmak istersen dinlerim" imajını yansıtabilmektir. o zaman size karşı yağları erir.

ha konuşuyor diye illa ki ortamdan çok keyif aldığı anlamına mı gelir? hayır. ikizler burcu için konu açmak, konuşacak şeyler bulmak zaten çok kolaydır. yeni girdiği bir ortamda genelde rahat değildir; ama karşısındaki hiçbir şey anlamaz. bizimki sorular sorar, konular açar... halbuki sıkılmış olma ihtimali de çok yüksektir; çünkü bu tür sohbetler onu yorar. onun sevdiği şey karşılıklı olarak akan soru üstüne sorular sormaya başladığı, gözlerinin parladığı sohbetlerdir. zaten böyle durumlarda genelde heyecanını gizlemez. böyle bir sohbet evresindeyseniz fikirlerinizi sizi epey ilgi çekici bulmuştur. ki bu en alalede saçma bir konuda da olabilir...

bu burçla ilgili atıp tutan insanları genelde yüzeysel buluyorum. olayların arka boyutunu tartma kapasiteleri olmuyor. ikizler burcu insanı asla içten pazarlıklı değildir; ama zihni gerçekten onu da rahatsız edecek şekilde kalabalıktır ve dışarı yansıttıklarını net sonuçlar olarak kabul ederseniz doğru tanımamış olma ihtimaliniz çok yüksek. ha bu onun umrunda mıdır? hayır. karşısında kendisini anlayacak, tanıyabilecek zekada insanlar görmek ister. siz belki ömrünüzü "ikizler burcu birinden uzak durmak gerekir" nefretiyle geçirirsiniz; ama o zaten sizi götüne bile takmıyordur "beni anlayamadı salak" diye düşünecek, sizi küçümseyecektir... istediği her insana kendisini sevdirebilir o neşesi, kabiliyeti, zekası her daim vardır. size kendini sevdirmemişse o çabaya layık görmemiştir.

şimdilik eyyorlamam bu kadar.

devamını okuyayım »
15.11.2014 10:32