peterpann

  • 1018
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

türkiye'den siktir olup gitmek

3 gün önceye kadar aklımdan geçirmek şöyle dursun, bilâkis asla yapmam, yapamam, dediğim şeydi.. hatta bu başlığı yüzlerce kez görmeme rağmen, bir kere bile merak edip entry'leri okumadım itiraf edeyim..

ama pes ettim. bir kaç haftaya kadar siktir olup gidiyorum.. her şey umduğum gibi giderse dönmeyi de düşünmüyorum..

ne sadece bu ülke insanının mutsuzluğu, sevgisizliği, ne sadece tayyip, ne sadece adaletsizlik, ne sadece ülkedeki ekonomik bokluk, ne sadece cahillik, ne sadece satılmışlık, ne sadece yorgunluk, ne sadece üst üste gelen sıkıntılar, ne sadece türk kızları, ne sadece kavga gürültü, ne sadece ailesel faktörler, ne sadece toplum baskısı ve o baskının incittiği insanların heder olan hayatları arasında yaşamaya çalışmak, ne sadece herkesi "kendi" leştirmeye çalışan insanlar arasında ömür tüketmek, ne sadece insanlar arası düşmanlık, haset, kıskançlık, kin, ne sadece gitgide duyarsızlaştığını hissetmek, ne sadece kaçıp gitme isteği, ne sadece hayalkırıklıkları, ne sadece bütün bunların çevresinde ziyan olduğunu fark ettiğin bir hayata kurtarma telaşı..

hepsinden çok umutsuzluk. burada bir kısırdöngü var. aynı şeyleri dönüp dolaşıp bir daha yaşıyor herkes.. belki pek çok yerde var ama burada eminim daha çok var. artık öyle hissediyorum ki bu topraklarda insanların sevgisizliğinin yarattığı bir lanet var.

diğer yerlerde hayat çok mu farklı sanki?

bilmiyorum. belki öyledir, belki de değildir..

ama denemeye değer.

devamını okuyayım »
01.07.2013 18:05