raptor

  • azimli
  • kofti anarşist (154)
  • 1794
  • 3
  • 1
  • 0
  • dün

vodafone arena

stat çok güzel, beşiktaş'a yakışan bir stat bunu bir fenerbahçeli olarak söylüyorum. bir çok başarıya da evsahipliği yapacağı aşikar.

ama bu statta beşiktaşlılar bazı problemler yaşayacaklar aynı zamanında fenerbahçe'nin yaşadığı ve galatasaray'ın hala yaşamakta olduğuna benzer problemler.

yeni stadyum demek yeni taraftar demek zira kapasite artıyor. yeni taraftar profili ise yeni tribün kültürü demek burada beşiktaş'ın sıkıntıları olacak. gereksiz tepkiler, gereksiz küfürler ve bunların sancısı çok olacak belki cezalar gelecek. mali açıdan daha iyi koltukları alabilen kişiler maçı sadece seyretmeye gelen kişilerin artması ve bu insanlara sinirlenen taraftarlar. galatasaray hala oturtamadı bunu fenerbahçe'de oturması 3-4 yıl sürdü. kendi taraftarından edilen küfürlerden çok şikayetçiydi futbolcular bir şeyler ters giderken.

tabi ki mali olarak büyük getirisi var buna ek olarak da derbilerde inanılmaz bir atmosfer oluşacak. çarşı'nın nerede oturacağı muamma ama stadın ortasında artık kombineye 5-10 bin lira arası verenler oturacak.

bugüne kadar her şeyi bir plan çerçevesinde yapan beşiktaş yöneticileri bu hususu düşünüyorlar mı bilmiyorum. ama bugün şampiyonluğa giden kadro olcaylar, oğuzhanlar, kerim freilar ile temeli atılan bir kadro. bu oyuncular bize yani fenerbahçe'ye gelseydi muhtemelen şimdi gençlerbirliği'nde oynuyorlardı. gereken sabrı gösteremezdik biz. beşiktaş ihtiyaçtan gösterdi diyenler olacaktır elbet ama işte bugün galatasaray kötü durumda bakalım becerebilecekler mi? hiç zannetmiyorum.

stadyumdaki taraftar profilinin oturması bir süreç bu süreci nasıl yönetecekleri önemli.

devamını okuyayım »
14.04.2016 08:27