slashedduff

  • 2038
  • 49
  • 15
  • 0
  • dün

türkiye milli buz hokeyi takımının 42-0 yenilmesi

çok ilgilisiniz ya buz hokeyiyle bu olayla dalga geçiyorsunuz. maçın başlığına başlamadan fark yiyeceğimizi yazdım ben. nesi şaşırtıcı bunun? şaşırtıcı olan türkiye'nin yenmesi olurdu. hatta sansasyonel olurdu ama sizin haberiniz bile olmazdı.

bunun bir sebebi de sizsiniz. buz hokeyinin gelişmesi için ne yaptınız? hayatınızda gidip bir buz hokeyi maçı izlemişliğiniz var mı? onu geçtim tv'de bile bir nhl ya da khl maçı hatta bedava yayınlanan didi süper lig maçlarını izlediniz mi?

geçen hafta istanbul'un göbeğinde ligimizin zirvesini ilgilendiren maç oluyor tribünde sadece 13 kişi var onlar da oyuncuların arkadaşları. biri de ben sakatlığımdan dolayı.

buz hokeyi oyuncuları başka işler yapıyorlar türkiye'de. buz hokeyini sevdikleri için oynuyorlar. en iyi oyuncumuzun aldığı para ile istanbul'da açlık sınırında yaşarsın. çoğu da para mara almıyor zaten.

siz puck görseniz bu ne diye 1 hafta düşünürsünüz. o yüzden size futbol dilinde anlatayım. hani almanya milli takımı, andorra ile maç yapıyor ya. andorra'nın futbolcuları almanya'nın kaldığı otelin personelinden oluşuyor. işte aşçıdır, resepsiyonisttir. aynı hesap.

rusya'da 4 yaşında buz hokeyi alt yapı eğitimi başlıyor ve en popüler sporlardan biri. türkiye'de ilk 50'ye bile giremez popülerlikte. buz hokeyi diyince sadece kanada gelmiyor akla, finlandiya, rusya,abd, isveç gibi ülkeler de aynı seviyedeler hemen hemen. vladislav tretiak, valeri kharlamov, alex ovechkin, valeri vasiliev ve sayamayacağım onlarca daha süperstar yetiştirmişler. bizi söylememe gerek yok herhalde yurtdışında oynayan bir türk görürseniz öpün başınıza koyun.

bu çocukların hevesini kırmaya hakkınız yok. buz hokeyi dünyanın en eğlenceli sporu. siz eğlenmenize bakın çocuklar. burada yazılanlara aldırmayın.

devamını okuyayım »
14.02.2017 00:01