tamarix smyrnensis

  • 684
  • 27
  • 13
  • 0
  • dün

zengin koca bulup evlenmek

insanlar bu kadar maddiyatçı olmasalardı zengin bir partner arayışına da girmezlerdi sanırım. yapay gereksinimler yaratıp onları arzuluyoruz. yoksa neden iphone almak istesin ki insanlar. yani telefon isterler de çağın gereği der geçersin de iphone? tek taş yüzüğü neden istersin söz gelimi? bir elbiseye 700 lira, bir çift ayakkabıya 500 lira ya da bir çantaya 2000 lira neden verirsin? neden vermek isteyesin?

hep merak etmişimdir. bilmem kaç paralık araba gerçekten o kadar eder mi? sordum mühendis arkadaşlarıma. etmiyormuş. marka, statü ve itibar da satıyorlarmış. kendini önemli hissediyor insan tabii. bisiklet itibar getirmiyor. yürümek mi? fakir işi.

fakirim sanırım. yani zengin değilim size göre. oysa gereksinim duyduğum hemen her şeye sahibim. halime şükretmek falan değil bu. yani dini bir şey ya da kadercilik değil. bakın gerçekten, bir insanın gerçekten neye gereksinimi var ki? bir insan olarak ne kadar çok şeye gereksinim duyabilirim ki? o yüzden pek anlamıyorum insanları. bir türlü anlam veremiyorum.

hem çalışmayı hep çok sevdim. evde oturamam ki. hiçbir güç beni eve hapsedemez. bir şekilde kendime hep yettim ve bunu da çok sevdim. tam da bu nedenle en büyük korkum bir gün birine muhtaç kalmak. bunu düşündükçe daha çok çalışıyorum.

devamını okuyayım »
27.06.2017 19:56