thesaintofincipientinsanities

  • mangal yürekli rişar (511)
  • 892
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

nip/tuck

yaklaşık 10 yıldır abd televizyonlarında yayınlanan neredeyse tüm "iyi" denilen dizileri izleyen bir insan olan bendenizin kaliteli dizi algısının gelişmesindeki temel taşlardan biri olan fasl-ı şahane.

nip tuck'ı kıyaslayabileceğim ufak bir liste yapayım dedim kontrolden çıktı iş, o yüzden vazgeçiyorum.

biz nip tuckcnbc-e ile tanıdık. o zamanlar pek hbo nedir, showtime nedir, fx nedir bilmezdik. pazar günlerini iple çekerdik buffy-angel-x-files-nip tuck sırasıyla izlemek için. sonra bu diziler yavaş yavaş biterken biz de yavaş yavaş değiştik. araya başka diziler girdi, nip tuck da biraz kendini bozdu zaten o arada.

seneler sonra tekrar izlemeye başladım ve gördüm ki biz o derin karakter tahlillerini, ağır göndermeleri vs. pek anlayamamışız zamanında. hakikaten yetişkin dizisiymiş bu, şimdi şimdi görüyorum. ufak tefek sorunları ya da hataları elbette ki var ama özellikle ilk üç sezon itibarıyla 2000'li yılların en iyi üçü arasına girer bence.

özellikle de müzikleri... ben izlediğim bu kadar dizi içinde müzik seçimlerinin bu kadar yerinde ve kaliteli yapıldığı bir dizi daha görmedim. gotan project'ten, nouvelle vague'dan falan girip norah jones'tan çıkıyorlar yahu. dün akşam s03e01'i izlerken fark ettim. peş peşe önce telepopmusik'ten last train to wherever, sonra da feist'ten inside out çalmak nedir yahu? ben bu şarkıları hala dinliyorum!!!

devamını okuyayım »
17.12.2011 12:00