transendental

  • 1971
  • 5
  • 2
  • 0
  • 3 gün önce

deney yaparken anneannenin gazabına uğrayan çocuk

ben de tam "kurgu değil çünkü çocuğun tepkisi çok doğal." yazmaya gelmiştim. aksini düşünenler varmış.

kurgu olmadığını varsayarak yorumlamak gerekirse:

çocuk yapma konusundaki düşüncelerini cesurca dile getiren biri olarak (bkz: #38818604) söylemeliyim ki izledikten sonra bende çocuk yapma isteği uyandırdı bu video.

"çocuk nasıl yetiştirilmez?" konusunda öyle örneklerle karşılaşıyorum ve toplumdan alttan alta öyle bir "ulan sen ne bilirsin çocuğun bile yok!" mesajları sezinliyorum ki artık merak etmeye başladım. 6 yıldır direniyoruz ama dayanamayıp yapacağım sanırım bir tane.

çok mu zor özgür düşünceyle çocuk yetiştirmek? tamam çocuk yetiştirmenin bin türlü zorluğu var; en nihayetinde yeğenlerini evlendirmiş, elinden çok çocuk geçmiş biri olarak konunun yabanisi değilim ve bu zorlukları önemli ölçüde biliyorum ama sorun olarak gördüğüm konular bu klasik zorluklarla ilgili değil ki! uykusuz kalmak zor, hasta çocukla ilgilenmek maddi - manevi çok zor, eğitim zor, güvenlik zor ama deney yapan çocuğa destek olmak da zor olmasa gerek artık!

(erikli virali mi lan yoksa?)

çocuk videoyu tamamlamış olsa da (yani çoğuna göre rating'i olmayan bir video olsa da) ben bu çocuğu çok büyük bir zevkle izlerdim. asıl takılmamız gereken nokta da bu sanki. görüyoruz yabancı veletler ne de güzel videolar hazırlıyor. bizim çocuklarımızın neyi eksik?

devlet buna bir şey yapması lazım!

devamını okuyayım »
06.08.2015 18:50