vifend

  • mangal yürekli rişar (514)
  • 613
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

hayatta en büyük derdi aşk olan insan

adaletsiz ve darmadağın bir dünyada yaşayanların, hayatın perde arkasında yaşayanların beklentisi olma ihtimali olabilr. her gün bir sürü insanla muhattap kalma, işin iyi yürümemesi, deprem, sel, felaket, ölüm bunların hepsi bir kaygı ve sıkıntı olabilir insan için yeryüzünde. ama aşkın bir kaygı meselesi olarak görülmesinin bir ergenlik işi, bir hormonal dalgalanma görülmesi, aman işte ben aşkı aşağılarım havası gibi geliyor. la oğlum yemin ederim bu aşağılayanlar hepinizin bir yerde sulu sulu ağladığınızı görüyorum. iki yüzlülük ve yalana batmış dünyanızı daha bir şenlendiriyorsunuz.
bu benim gerçekleşme veya hayatta tutunma çabam neden olmasın. senin tutunduğun eşya, olay ve bilmem ne ise ben de bir insana bağlıyım. benim hayatım bu kişi ile beraber var. evet hayat yaşanmayı haketmeyecek kadar adaletsiz ve dağınık. ve benim tek soluk almamı sağlayan bu aşksa sırf aptalca ama güzel olduğunu ve hastalanacağımı bile bile yağmurda ıslanıyorsam bundan sana ne. senin dünyayı değiştirmediğini, benim kaygım kadar lüzumsuz kaygılar taşıdığını biliyorum ama benim tek ve biricik kaygım bu. benim hayatımı güzel bir ev, deniz ve yollar ve gitmeler ve vicdani mastürbasyonlar rahatlatmıyor. benim ruhum başka bir şey istiyor ve sen bunun haklı olabileceğini düşünmüyorsun. sadece basit bir romantizm çabası olarak görüyorsun yaşadıklarımı ve düşüncelerimi. oysa yıllardır senin karşılaştığın adaletsizlikleri acıları bende görüyorum. ama bunlar sebep ne olursa olsun hayatımın merkezine oturmuyor. gerçekten aptalca bir romantizm çabası olabilir ama değişemedim.
sen çoğu zaman işi, parayı, insanları, adaletsizlikleri kaygı unsuru yaparken benim şeyimde olmuyor bunlar. sen mutlu bir evlilik ve çoluk çocuk düşlüyorsun belki ben aşkta boğulmak. çok farklıyız anlasan iyi olur. anlamasan da ben değişmem ve zerre senin düşüncelerin benim kaygım olmaz. bi yerime bağlamam. lanet olsun üzülürüm kahrolurum acı çekerim ama ben hayatı hep böyle gördüm ve sanırım bir süre daha böyle devam edeceğim. belki de bu yüzden benden adam olmaz demeye devam edeceğim.

devamını okuyayım »
20.11.2011 00:37