yuhnts

  • azimli
  • anadolu çocuğu (345)
  • 1062
  • 3
  • 3
  • 0
  • dün

asosyallik

yalnızlıkla karıştırılmaması gerekendir. asosyallik tercihle oluşur. test edelim. unutmayın ki aslında kolay arkadaş edinen biri oldunuz hep.

- üniversite öğrencisisiniz. okula yeni başlıyorsunuz, kendinize yakın hissettiğiniz birkaç kişi buldunuz. sınıfta en önde oturuyorlar. ama olsun göz ardı edilir. aylar sonra fark ettiniz ki, dersler, kimin ne giydiği, yakışıp yakışmadığı, hangi giysiyi yeni aldığı, kimin kimi sevdiği , hoşlandığı dışında birşey konuştugunuz yok. ne yapardınız?

a- yavaş yavaş kaçardım ortamlarından. ve sonra da hep en arkaya gider derslerde uyurdum.
b- kolay arkadaş edinirim, başka birileriyle takılırım.mümkünse sınıfta en önde oturmasınlar.

- diyelim ki, b yi seçtiniz güzel arkadaşım. edindin de birkaç arkadaş, sınıfta orta sıralarda oturuyorlar, bu daha iyi. aylar sonra fark ettiniz ki, okuldayken güzel vakit geçiriyorsunuz birlikte, ama dışarda çanta, ayakkabı, kıyafet mağazaları ve alışveriş merkezleri dışında gitmeyi sevdikleri yer yok. ne yapardınız?

a- yavaş yavaş kaçardım ortamlarından. ve sonra da hep en arkaya gider derslerde uyurdum.
b- zaten okul bitmek üzere. iş hayatı farklı olur.

- işe başladınız. iş arkadaşlarınız toplanıp sinemaya gitmek istedi. çok güzel. gidildi sinemaya. siz hariç herkes aynı filme oy kullandı ve karar verildi. gidilecek film: recep ivedik. ne yapardınız?

a- asosyal olur, evimde kitaplarımı okur, filmlerimi izler, insanlarla normal düzeyde muhabbet edip, samimiyete gerek olmadığını düşünürdüm.
b- hepsi.

ve bu gruptaki kişilerin ya hiç kitap okumadığını ya da okuyorsa bile best-sellerlardan öteye geçmediğini de belirtebiliriz.

ana fikir : arkadaşlar arasında yakın entelektüel seviye yoksa kişi yalnız daha güzel vakit geçirir. salt seviye yüksekliğinden bahsetmiyorum. orda herkes bir sanat filmine oy kullansa bu sefer de recep ivedik seçene asosyallik güzel gelecekti. ha illa ki kafa dengi bir arkadaş bulunur mu , aranılırsa tabi ki ama asosyalken her halukarda daha iyi vakit geçirdiğine inanan bir asosyal bunu yapmaz.

devamını okuyayım »
28.02.2011 11:07