• bisiklet fiyatları 1000tl den başladığı için olabilir. şahsi görüşüm ibb nin bisikletleri çok kullanışlı bulabilir misiniz onu bilmiyorum ne zaman görsem boş
  • bu ülkede bisiklet çoluk çocuk işidir, o yüzden sürene de değişik değişik bakarlar.
  • bisiklet yolunun olmamasından,
    olan bisiklet yolunda yürüme meraklısı olup erimeyen koca dötlü teyzelerden,
    normal trafikte dikiz aynasını kullanma alışkanlığı olmadığından,
    trafikte bisikletlerin verdiği işaretleri anlamayan insanlardan,
    bisiklet hırsızlığının umursanmadığından,
    bisikleti güvenli park edecek bir yer bulmanın zor olmasından,
    ....
    daha bir çok nedenlerden dolayı yaygınlaşmamaktadır.
    inatla kullanıyorum.
  • adapazarinda en işlek caddede bisiklet sürmek yasak.
    zabıta gördüğünde bunlari durdurup yürüyerek gidin diyor.
    zabıtanın baska bir iş yaptığını görmedim zaten adapazarında onlarca zabıtayı ilgilendiren sorun olmasına rağmen.
    lan bisikletle çarşıya gelmeyi özendirmen lazımken. neyse.
  • devletin bu vergileri sebep gösterip her yeri bisiklet yoluna çevirmesi ile çözülecek sorundur. insanlar birşey alamayınca bisiklete illaki yönelecekler. önce 20-30 yaş arası başlayacak. onlar yaşlanınca, geriden gelen yeni nesile de önerecek. bu şekilde arttıracağız. tabi bunun için bilin bakalım önce ne lazım?
  • türkiye gibi engebeli ve nispeten büyük coğrafyalarda bilhassa görülen hede. avrupa düz bir ova, şehir bir alanda toplanmış ve gidilecek yerler birbirine yakın. her gün inişli çıkışlı yollarda 50 km yol yaparken bisiklet süremezsiniz.
  • en büyük bahaneler olan 'yokuşlar ve trafik' kesinlikle engel değil.

ben istanbul'da bisiklet kullanan birisi olarak yazıyorum, terlemek mesela; uygun giyim ile pek dert değil, zira bisiklet forması giydiğiniz taktirde zaten terlemiyorsunuz.

liseye giderken evimden evden okula 10km olan mesafede ulaşımımı bisiklet ile sağlıyordum ve bu yolun 4kmlik bir bölümü %7 eğime sahip bir yokuştan oluşuyor.

trafikten korkmayınız. e5, sahil yolu hatta arada bir tem'i bile kullanarak bisiklet kullandım, 300km ve üzeri sürüşler bile yaptım, 3 yılda 25000km'den fazla bisiklet kullandım ve hala hayattayım.

şunu da belirtmekte fayda var, eğer kaskınızı takmışsanız trafikte araçlar size ciddi bir şekilde saygı gösteriyor, çoğu zaman kimse gelip sizi sıkıştırmıyor bunu gönül rahatlığıyla belirtebilirim.

bahane bulmadan, tembellik etmeden, keyfini çıkararak bisiklet sürerek sağlığınıza ve cebinize yatırım yapmanız dileğiyle...
  • bisiklete binmenin çocukluk olarak görülmesi. çoğu insanın artık bisiklete binmeyişi bana kalırsa toplumdan utanması, hem hava atılacak bir nesne de değil bisiklet. gerçi ülkemiz de yollar çok güvenli, trafik kültürümüz var sanki de, yaya olarak bile kaldırımda yürürken güvenliğin yok. bisikletle acımazlar.
  • ergenlik dönemlerinde sigara içmek, yetişkinlik dönemlerinde de araba sahibi olunca ya da babasının arabasıyla gezince kendini adam oldum sanan gerzek bir halka sahip bir ülkede gayet normal bir durum.
  • sebepleri şöyle olabilir,
    1.bisiklet aldıktan sonra merdivenler, yokuşlar aşarak ulaştığımız apartmanlarımızda, dairelerimizde onlara yer bulmanın, onları taşımanın zor olması.
    2.sürecek yol bulmanın, manyak sürücüleri olan arabalardan kaçmanın, dar yerlerden geçmenin dikkat ve efor istemesi. her yerde bisiklet yolu olmaması ve halkın bir kısmının bisiklet yolunun bisikletler için olduğunun farkında olmaması...
    3.bisikletinle çıktığında, arkadaşlarınla oturmak istediğinde ya da kapalı bir yere girmenin gerektiği durumlarda bisikletini bisiklet park yerine ya da herhangi bir yere bağladığında, çok oyalanmamış olsan bile, bisikletini döndüğünde bulamayacak olma ihtimalinin yüksekliği...
    (bisikletim kalabalık bir cuma akşamı alsancak kordon'daki bisiklet park yerinden çalındı. bisikleti garajından, apartmanından çalınan arkadaşlarım da var. yani bisiklet hırsızlığı da yaygınlaşmanın önünde engel olabilir.)
    4.veee bisiklet fiyatlarının coşa coşa yükselişi...
hesabın var mı? giriş yap