• gunes gecirmez. dolayisiyla altinda kalan cilt bronzlasmaz. bu nedenle tayt cikarildiginda olusan goruntu disinda bir komikligini/iticiligini gormedigim faydali bir spor giyim urunu.
  • bunun iç çamaşırı olarak giyilenlerinden bizde niye satılmıyor acaba? amazon'da bildiğimiz slip don şeklinde olanlar bile var ama türkiye'ye shipping yapmıyorlar. işte ülkemiz üzerinde oynanan hain oyunlardan biri daha. böylece üreyemez hale geleceğiz ve soyumuz tükenecek.
  • görsel olarak deniz şortu,kıllı bacak ve parmak arası terlik kombininden kat kat hallice olan. bilhassa uzun yol bisiklet kullananların kullanmasını şiddetle tavsiye ettiğim süper rahat kıyafet.
  • edinilmeden bisiklete binilmemesi gerekir. eğer ki günde 1 saat bineceğim ne olacak ki kafasındaysanız 2 gün sonra çekeceğiniz taşak ve göt ağrılarından sonra kıymetini anlarsınız.
  • uzun sürüşlerde insanı göt ağrısından kurtaran kıyafettir. ha ben taytın üstüne birde ince bisiklet sortu giyerim. hem konforumu artırırım hemde köy yollarında bisiklet sürerken köyün kahvesinde mola vereyim bakkala ugrayayım dediğimde ahalinin yadırgayıcı bakışlarına maruz kalmam.
  • (bkz: pedli tayt)
    erkek bisikletçiler için ismi çok ofsayt.
  • bildiğin süngerli oluyormuş bunlar dedirtir.bunu keşke üç saat aralıksız bisklete bindiğimin ertesi günü öğrenmemiş olsaydım:(
    (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkartan şeyler)
  • decathlon'dan alacaklar, 300 serisini almayın. takip edin, biraz para verin ve en az 700 serisinden edinin. uzun sürüşlerde farkı hissedersiniz. bilmeyenler için tekrar hatırlatma, direk çıplak vücudunuza çamaşır gibi giyiyorsunuz bu bokyiyeni.

bu arada şehirde turlayacaksanız tur attığınız semte göre üstüne şort vs. giyin. bu işin şakası yok, heryer caddebostan veya suadiye değil. bunun sultanbeylisi var, sancaktepesi var, zeytinburnusu var, esenleri var. ben uyarayım da.
  • genellikle ped kısmı (yabancılar da chamois derler buna) sünger veya jel içerir. sünger içeren hem çabuk yıpranır, hem de uzun sürüşlerde pek bir fark yaratmaz.

bütün bisiklet ürünlerinde olduğu gibi bunun da amacı bir yandan vücudunuza yapışarak teri çekmesi, bir yandan da rüzgarla doğrudan temas ederek teri buharlaştırması. yani yok üstüme şort giyeyim, yok görünmesin derseniz sırılsıklam gezersiniz, ayrıda ekstra sürtünme yaratır. sadece mtb ürünleri genellikle iki kat olurlar (o da dış etkenlerden korumak için).

zaten şu "aman efendim tayt görünmesin" kafasını da anlamış değilim. halterci nasıl giyiyorsa, güreşçi nasıl giyiyorsa siz de giyiyorsunuz. bu sporun kıyafeti de budur yani. o kafayla nasıl "beni bisiklet sürerken görmesinler" deyip binmekten vazgeçmiyorsunuz onu da merak ediyorum.

zaten söylenmiş ama en uygununu da decathlon'dan edinirsiniz. 100-300'ün malzemesi sünger, 500-700'ün jel. ara ara bedenlere göre hepsi indirime giriyor, az satılan bir bedendeyseniz daha rahat edinirsiniz o şekilde.
hesabın var mı? giriş yap