şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumleye baslayip bitiremediginiz durumlar. genelde ne yazacaginizi tam dusunmeden yazmaya baslayip dogaclama giderken cumlenin cig gibi katlanarak buyumesiyle sonlanir.
 • yazarken durum cidden zordur, okuyucu bir sekilde bir noktalama isareti gormek ister cumlenin sonunda... tercihen bir nokta olsa da bu, zaman zaman uc tanesi ile de kandirilabilir adi gecen okuyucu, ya da iyi pazarlik ediyorsaniz, soru isaretine razi olur ki bu durumda, top da sizden cikmis bulunur - soru isaretleri birer nimettir... cumle yarim kaldi* ruh halinden cikabildiginiz surece sorun yoktur...
  konusurken, goreceli olarak, durum daha kolaydir cunku cumle bitti, yolun sonu diye bas bas bagiran bir isaret talebinde degildir dinleyen kisi... zorda kalirsaniz, herhangi bir kas goz hareketi ile ilgiyi baska yone cekebilir, telefonum caliyor / sacinda bir sey var / kulagim kasindi gibi bahanelerle zaten cok cok geride kalmis cumle basini tamamen arkanizda birakabilirsiniz...
  baslanan her cumle bitseydi zaten...
 • aksoley tamlamalari sozluk jargonunda verilebilecek en müstesna orneklerden biridir...tam bitti sanıyorsunuz oysaki bitmemi$..cumleler ba$ka diyarlara dogru yoluna non-stop devam etmekte oluyor..kopuyorsunuz gidiyorsunuz..nereye sizde bilmiyorsunuz..
 • bir nefeste okunması imkansız olan cümleler genelde latince, ibranice ve almancada bulunur. amaç o dili öğrenmeye çalışanlara kıllık olmasıdır.
 • kararsız, ne istediğini bilmeyen insanların cümleleridir. himm ya da bkz gibi efektleri de vardır.
 • kısacık cümlelerdir aslında; bir saniye bin yıla bedellenirken dile gelmiş...
  kendisi tek kelimelik, acısı bir ömürlük;

  -bitti!... *
 • akademik yazının* baş belası.
  dikkat dağınıklığının göstergesi.
  tanılanması gereken bir hastalık.
  bu hastalıktan muzdaripseniz yazı yazmak size, yazdıklarınızı okumak da başkalarına eziyete dönüşüyor. cümleleriniz okunurken, evet burada güzel bir şeyler söyleniyor ama ben salağım ki anlamıyorum algısı oluşturuyorsunuz okuyucuda .
  fakat işin aslı öyle değil. yazdıklarınızı tekrar okuduğunuzda siz de anlamıyorsunuz veya cümlenin başını unutuyorsunuz en iyi ihtimalle.
  bitmeyen cümleleri okumak, dilini hiç bilmediğiniz güzel bir şarkıyı dinlemek gibi çoğu zaman, herhalde güzel bir şeyler de anlatıyordur diye umuyorsunuz. *