• --- spoiler ---

şu ana kadar izlediğim filmler içerisinde, evin altına maltına yapılan, kimsenin bilmediği gizli sığınak türü şeylerin nasıl yapıldığından bahseden tek film.

--- spoiler ---
  • aynı zamanda full house ikinci sezon on dokuzuncu bölümünün adı.
  • bir ara her hafta moralim yerine gelsin diye izlediğim, sonrasında azalarak arada sırada izlediğim bir filmdir. moral bozukluğuna birebir gelen duygusal komedi tarzının hayal gücüne en çok hitap edeni. eğer geniş bir hayat gücünüz varsa izleyip keyif alabilirsiniz. diğer türlü bu ne amk diyebilirsiniz. spoilerlara geçecek olursak;

--- spoiler ---

35 yıldır ilk defa gökyüzünü gören bir adam var. dışarı çıkıyor ve haliyle çok heyecanlanıyor. hayranlıkla gökyüzüne bakıyor. sonra neye bakıyorsun ne var orada diye soranlara da cevabı şu:

+görmüyor musun orada?
    -ney orada?
    +gökyüzü...
    (kadın manyak adam bakışlarıyla uzaklaşırken)
    kadının çocuğu: evet anne görüyorum ben de, bak orada gökyüzü.

--- spoiler ---
  • ringo starr allahsızının ilk solo albümü bildiğim kadarıyla. 1975 yılında yayınlanmış ebemizi taaaa o yıllardan sikmiştir.
    şarkılar:

you're sixteen
    no no song
    it don't come easy
    photograph
    back off boogaloo
    only you
    beaucoups of blues
    oh my my
    early 1970
    i'm the greatest
  • 1999 yapımı, hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz, 112 dakikalık komedi filmi. romantik-komedi olarak geçiyor imdb'de ama romantiğe boğmuyor film, komedi tarafı ağır basıyor.

--- spoiler ---
    sığınağın üstündeki barda, 60'lardan 90'lara değişen müzik türü ve insan karekterlerini arka arkaya görmek de çok keyifliydi.

- o güzel hippi çocuklarını özlüyorum. ya sen?
    --- spoiler ---
  • vakit geçirmelik güzel bir filmmiş.keşke daha önceden bilseymişim garip bir biçimde çok hoşuma gitti.
  • 1999 yapımı çok keyifli bir film. paranoyak bir adamın soğuk savaş yıllarında bir yanlış anlama üzerine kendisi ve hamile karısını 35 sene boyunca bir sığınağa hapsetmesi, vakti gelince sığınakta yetiştirdiği oğlunu dışarı erzak alması için göndermesi ve onun başından geçenler anlatılıyor . tabi erzak yanında bir de gelin adayı bulması gerekiyor ki bu da dışarıda geçireceği 2 hafta içerisinde olacak .
  • bir youtube kanalı sayesinde haberdar olduğum filmdir. ne varsa yine eskilerde var.
  • bedazzled ile birlikte, brendan fraser'ın oynadığı en eğlenceli filmlerden biridir. ucundan kıyısından bilimkurguya girse de esasında eğlencelik bir aile filmidir. feel good movie de diyebiliriz.
  • çok eğlenceli bir film olduğunu düşünüyorum. eskiye de biraz özlemle, çocukken öğrendiklerimin hayatta kalmama yetmeyişine isyan ederken denk gelişiyle umut veren de bir film. aslında kendi türüne göre- ki nedir bu tür bilmiyorum, pek çok klişe barındırıyor. aşağıdan gelen adama tapınan kitle, karakterin yes man oluşu, ilk karşılaştığı kızın tam bir melek oluşu gibi, olsun, klişeler iyi hissettiriyor insana. bazen beyin yakmak için değil de omzunda güvenilir bir elin varlığını duymak için de gerekli sinema.

forest gump, interstate 60 tarzı bir yönetmenlik, görsel tasarım. hızlıca da akıyor.
hesabın var mı? giriş yap