• kutu oyun* konusunda tartışmasız internetteki en kapsamlı yer. neredeyse her oyunun içeriği, değerlendirmesi ve bir puanı var.
    http://www.boardgamegeek.com/
  • board game fanatiklerinin internetteki merkezi sayılabilecek bu faydalı sitede, nerdeyse her oyun başlıgı altında userlar tarafından yollanmış resimler, çeşitli dillere çevrilmiş kural kitapçıkları ve house rule'lar bulmanız mümkün.
  • the ottomans rise of the turkish empire adlı bir oyunun, joseph mirandatarafından tasarlanıp decision games tarafından basıldığını görünce şaşıp kaldığım web sitesi. kapsamı bakımından türünde tektir, zira o kadar zamandır oyun tasarımı sektöründeyim karşılaşmamıştım böyle bir oyunla. meraklısı için:

(bkz: tamga)
    (bkz: köşe bucak oyun)
  • kutu oyunlar için inanılmaz bir kaynaktır. bilgisayar oyunları için popülerlik bakımından emsal bir internet sitesi yaratılabilseydi, gerçekten mükemmel olurdu.

öte yandan, bu internet sitesi hakkında ekşisözlük'te sadece 4 (dört) girdi bulunması ise, yurduma neden kaliteli kutu oyunların ithal edilmediği konusuna çok güzel bir açıklamadır. türkiye'de kutu oyun, ya çocuk oyunudur, ya da kafede nargile içerken falan oynanır.
  • kutu oyunlar için bulunmaz kaynak olmasının yanı sıra, bu konuda pek tecrübesi olmayan ve ios, android ya da pc gibi cihazlarda kart oyunu oynamak isteyenler için çok güzel bir yönlendiricidir.

buradaki bilgiler ışığında bu camia tarafından beğenilmiş oyunları öğrenebilir ve kaliteli oyunları edinebilirsiniz.

(bkz: sana puanım dokuz kankam)
  • oyunların puanları dışında zorluk derecelerinin de öğrenilebildiği nadide veritabanı. en güzeli de "en iyi kaç kişiyle oynanır" sorusunun cevabını istatiktiksel olarak sunması. 2-5 kişilik oyundan asıl zevkin 2 kişiyle alındığını öğrendiğimde şoka uğradım. 2-6 diye satılan oyun da meğer 3-6 kişilikmiş. monopoly gibi kafeleri işgal eden oyunların 4.4/10 puanla yerlerde gezmelerine hiç girmiyorum. yaktın bizi hasbro.
  • kendi alaninda dunyanin en genis birikimine sahip, oyun alan insanlarin kesin girip bakmasi gereken sitedir.
  • muazzam bir sitedir. kutu oyunu seviyorsaniz bu siteye girdikten sonra daha da cok seviceksiniz. fakat sonra 40 dolar arti 30 dolar kargo parasini gorunce bu sevginiz platonik bir aska donusucek. dolar 2 lirayken senede 2 kere falan oyun alirdim. ama suan gercekten boku cikti olayin.
  • mobil sitesi ve uygulaması çağın çok gerisinde. 1 aydır topladıkları dolareslerle bu yöne yatırım yapmalarını umarım.
hesabın var mı? giriş yap