şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edinilen bilgilere göre, bodrum'un kızılağaç mahallesi’nde beslenmek için yılan avlayan yetişkin bir şahin, avıyla uğraştığı sırada acımasız bir kişinin kürek darbesiyle can verdi.

  bir vatandaşın şahini cep telefonu ile görüntülendiği sırada elinde kürekle beliren kişi bir anda küreği şahinin kafasına vurduğu görülüyor.

  yaşanan bu kan donduran görüntü sonrasında hem şahinin hem de yılanın öldüğü öğrenildi.

  olayın videosu aşağıdadır
  twitter linki
  facebook linki

  edit 1: şahıs bugün milli park görevlilerine ifade vermiştir. ifadesinde şahini "kurtarmak!" için kürekle vurduğunu söylemiştir.
  edit 2: atmacagiller ve doğangiller familyasındaki bütün türler orman ve su işleri bakanlığı doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştır. 9158 tl para cezası vardır.
  http://www.milliparklar.gov.tr/ucretler/ek22.pdf
  edit 3: öldürülen yılan kartalının (short-toed snake eagle - circaetus gallicus) fotoğrafları anadolu kedisi hesaplarında paylaşılmıştır.
  edit 4: 10 bin lira para cezası verildi
 • şaşırtmamış hadisedir.
 • kendi türünden başka tür görünce çılgına dönen bir aşağılık var videoda. ne istedin hayvandan. nasıl bir ruh haliniz var sizin.

  edit: @partizan solcu nickli arkadaşın önerisi üzerine cimer/e-devlet üzerinden herkesi bu şahşı şikayet etmeye davet ediyoruz.
 • tam bir anadolu çomarı olan gerizekalıdır.
  yaşlıların oy kullanmamasının artık acilen tartışmaya açılmasının en iyi kanıtlarından biridir.
  bu çomarı bu hareketinden dolayı ifadesini almaya kalksalar ne diyecek? hangi kafayla, hangi mantıkla kendinde o hayvanlar öldürmek için haklı bir sebep bulup bunu yaptı? en iyi ihtimalle diyeceği şey "bahçeme tarlama girmişlerdi". peki öldürdüğü her yılanın ve şahinin bahçesinde tarlasında ve hatta evindeki kemirgenin sayısının artmasına sebep olacağını biliyor mu bu çomar? bu işi bu kadar kolay yapan biri bunu ilk kez mi yapıyor ya da bu son olacak mı?

  bana göre fakirlikten veya parayı çok sevmekten dolayı sadece katkı maddeli hamur işi yemekten yanı başındaki avrupaya göre çok daha hızlı bir şekilde beyin aktivetemizi kaybeden bir millet olduk.

  not: avrupada ortalama bir öğünde en az 250 - 300 gram et var.(ulan ukrayna'da bile böyleydi.) türkiye'de en iyi ihtimalle 100 -120 gram ve o da alım gücüne çok pahalı.
 • yok kardeşim yok bu memleket adam olmaz.
  lanet olsun bu ülkenin cahilliğine.
 • hiç bir şeye saygı yok bu toprağın insanında arkadaş.
 • bir adet tertemiz katiksiz yasli orosbu cocugunun comarligini seyredebildigimiz video.

  allah belani versin senin.
 • tahminimce ortadan kaybolan civciv ve piliçlerden şahini sorumlu tutmuştur. yerde yakalayınca da affetmemiştir.
  (bkz: hayvan oğlu hayvan)
 • nasıl bir ruh haline sahip olduğunu, geçmişinde yaşadığı şeyleri merak ettiğim ruh hastası psikopatın gerçekleştirmiş olduğu cinayet..
 • hayvanla alıp veremediği ne acaba.