• hakkında detaylı bilgiye sahip olmasa da; yaşam içinde çoğunlukla yabanî önsezilerine güvenen ve bozkırın çorak tepelerinden izlediği gün doğumlarında hissettiklerini bu yapım için de hisseden sahlanankoc projeye inandı..

"destek olmak lazım" dedikten sonra bozkırın vahşi gölgeleri arasında gözden kayboldu..
  • karınca kararınca 5 dolar vererek desteklediğim proje. 33 saat kala 111 dolar kalmış hedefe. türk ve moğol tarihini iyice yedirirlerse güzel bir seri olur. hadi bakalım.
  • sabırsızlıkla beklediğim animasyon filmi
  • merakla beklediğim ve önünü açık gördüğüm bir film projesi. memleketten çıkan sağlam crowd-funding girişimleri görmek güzel.
  • en kibar tabirle avatar the last airbender'dan esinlenilmiş hissi yaratan çizim ve üsluplar barındıran fragmanını izledim.

bu esinlenilmeye rağmen çok heyecanlandığımı itiraf etmeliyim. görünüşe göre gerekli bütçeyi sağladılar (kalan miktar 60 dolarcık). umarım fragmanda yansıttıkları gibi gerçekten orta asyanın tüm şamanistik derinliğini taşıyan efsane bir animasyon olur.

yolları açık olsun dilekleriyle.
  • beklenen bağış miktarına an itibariyle ulaşılmış olan proje. bu ülkede (arada bir) güzel şeyler de oluyor.
  • hedeflerine ulaşmak için gereken miktar toplandıktan sonra farkına vardığım animasyon serisi. ne kadar heyecanlandığımı kelimelere sığdırıp anlatamam! 4 değil 44 gözle bekliyorum. bağış yapıp destek olan herkesin alnından öpüyorum.*
  • bazen güzel bir şey oluyor. sen sıkıcı normal hayatının içinde akarken, çok uzakta birileri heyecanla olacakları bekliyor. sen çayını aynı bıkkınla doldururken fincanına birileri ıslık çala çala neşe içinde içiyor çayını, sen mesain bitsin diye dakika sayarken birileri ihtiyaç duydukları desteği alabilecekler mi diye gelen yardımları sayıyor.

dünyanın neşe dengesi var gibi geliyor bana. ve şuan bu ekibin kefesindeki neşe ağır bastı. beni de neşelendirdi. yolları açık olsun.
  • an itibari ile yoğun eleştiriler ve kickstarter'a atılan maillerle boğuşan grubun yapmaya çalıştığı film.
  • berzan önen gibi çizgisi* belli bir insanla çalışarak yaptıkları işe gölge düşürdüler biraz.
hesabın var mı? giriş yap