sahlanankoc

  • 4229
  • 32
  • 3
  • 0
  • dün

kavgada ilk vurulacak yer

kişinin kendi gururudur..

eğer sağlam ve hiç beklenmedik bir darbeyle o an orada bulunanlara* rağmen gururunuzu yere serebilirseniz yapılabilecek en efektif kavga tekniği ortamdan uzaklaşmaktır.. ha olmuyor mu, saldırı altında mısın..? kaçacak yerin kalmadı mı..?

peki.. o zaman da "vurmak" tabiri çok pratik değil.. zira etki tepkiyi doğuracaktır.. yani vurduğunuz yer (karın boşluğu gibi) bıngıl bir yüzey değilse canınız yanar.. vurduğunuz dokunun altındaki kemiğin sert bir şey olduğunu ve kişinin darbeyi absorbe etmesi nisbetince (vurup devirmek, vurup sarsmak veya beton gibi bir adama vurmak) çekeceğiniz acı azalacak/artacaktır.. bunun için sana saldıran itin saldırırken harcadığı enerjiyi kullanmak en efektif yöntemdir*.. ama uzun yıllar ister.. "2 ay salona gittim, hazırım" diye bir şey yok..

tabii şu noktaya kadar sizin çekeceğiniz acıdan söz ettik.. karşı tarafa verebileceğiniz zararı tahmin edebileceğinizi düşünmeyin.. ufak tefek biridir, bi sıkımlık canı var sanırsınız, amcam ağzınızı yüzünüzü elinize verir.. veya 1,90 - 110kg bir arkadaştır, endişe ve korkuyla öyle bir vurursunuz ki adamı sakatlayabilir, ona devamlı bir sakatlık hediye edebilir veya allah korusun öldürebilirsiniz.. kavga hiçbir zaman filmlerde izlediğiniz şey değildir.. sağlam 1-2 vuruş insanı iptal eder.. sağlam 1-2 vuruş insanı öldürebilir.. bu sorumluluğun altına girmek istemezsiniz.. hayat film değil..

yapabiliyorsanız kaçın.. bunun ayıbı yok..

fakat bu korkaklıkla karışmasın.. tek bir istisnası var; tanıdığınız veya tanımadığınız ve zarar görmekte olan birini kurtarmak için 10 kişi de olsa dalın aralarına.. kaç kg olursanız olun, kavga tecrübeniz olsun veya olmasın siz bir tehlikesiniz onlar için.. adamlara hiçbir şey yapmadan koşarak çarpmanız bile 1-2sini devirecektir*..

ondan sonrası allah kerim.. dayak yemek şereftir böyle bir durumda..

bunun dışında kendi soysuz gururunuz için asla kavga etmeyin.. bu riske girmeye değmez..

-------------

meraklısına: (bkz: #25954414)

devamını okuyayım »
10.05.2012 13:43