sahlanankoc

  • 4298
  • 44
  • 17
  • 2
  • bugün

askerlerin silvan'dan çekilme anları

"dünyanın hiç bir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz ve daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir" sözünün ispatı olmak için yürüyen adamlar gördüm ben bu videoda..

kaç teröristi etkisiz hale getirdiler bilmiyorum.. önemli de değil zaten ama bu provokasyon sırasındaki yürüyüşeri ve duruşları bana umut verdi..

yerlerinde olsam onlar kadar sakin ve güçlü yürüyebilir miydim bilemiyorum.. hiç zannetmiyorum.. oturduğum yerden videoyu izlerken bile kalbim sıkıştı çünkü.. üstelik onlar muhtemelen en fazla 1-2 saat önce bu örgüt üyesi kansızlarla çatışmışlardı.. belki arkadaşları şehit olmuştu yanıbaşlarında..

şimdi ise silahlarını portmantoya asıp şehre inerek halkın arasına karışan, "halk burada" diye bağırıp birkaç dakika sonra yolda intikal halindeki askerin suratına küfredebilecek kadar cesaretlenenlere en ufak bir tepki vermediler..

ilk unsurların geçişi sırasında kaldırımda bekleyip bağırışıyorlardı oradakiler.. aslanın avladığı ceylana yaklaşmaya korktukları halde zamanla birbirlerinden güç alan sırtlan sürüsüne benzer bir içgüdüyle ağır ağır askerlere yaklaşarak en sonunda yolu kapatacak kadar cesaretlendiler.. tam teçhizatla intikal halindeki yaya askere tekme savurmayı deneyebilecek kadar yüreklendiler..

yürek..?
lafın gelişi..

en son bir askerin, muhtemelen tim veya kol/unsur komutanı olan bir askerin, yanından yürüyüp "bu halk sizi böyle korur, gelmeyin buraya" deyip güya oradaki "halk" tan koruyan bıyıklıya sonunda "yav hee he" dercesine dönüp kolunu kaldırarak arkadan gelenlere telsiz anonsu geçişi meseleyi anlamak için yeter..

allah analarınıza, sevenlerinize, bize bağışlasın sizi..

---
ha bu arada: "çekilme" değil intikaldir o, çekilme olsa duramazsın..

devamını okuyayım »
16.11.2015 09:10