• ek iş olarak dominatrikslik yapan yüksek lisans öğrencisi bir kadının, lisedeyken yakın oldukları gay arkadaşını asistan olarak tutması ve onu bdsm dünyasının içine çekmesiyle gelişen olayların anlatıldığı yeni netflix dizisi.

imdb
    trailer
  • netflix bir dominatrix ve arkadaşı üzerine bir sitcom yapmış! medyada bdsm'in yer kazanması ve normalleşmesi de beni heyecanlandıran düşünceler. umarım güzel işlemişlerdir.

not: daha türkçe fragmanı yok. özetle dom kadın arkadaşına suç ortağı/bodyguard gibi birine ihtiyacım var diyor ve onu kendi dünyasına çekiyor. geçmişte de aralarında bir şeyler olmuş....
  • zamanınızı heba edeceğim diyorsanız buyrun netflix de yayında
  • sezon içindeki bölümlerin sürelerinin toplamı bir türk dizisi bölümünden daha az olan yeni netflix yapımı.
  • konusu itibariyle oldukça ilgi çekici duran dizidir. buradan iyi mizah ve drama çıkar, nice travma anlatılırken cinsel tabular tiye alınır diye beklerken dizi adeta bir kara delik. ne karakter derinliğine dair bir şey, ne mizah, ne sürükleyicilik var. neresinden tutsanız elinizde kalıyor. dizinin senaristleri ilgi çekici bir konu bulup gerisini koyvermiş. böylesi bir hikaye ile 16 dakikada seyirciyi sıkabilmek ekstra bir çaba ve yeteneksizlik gerektirir. oysa bu işi sen yaz deseler diziye emmy dahi aldırabilirdim. bdsm dünyasında uzman olduğumdan değil, senaryo yazmaktan anladığım için.
  • hakkındaki kısa değerlendirmemi aşağıya iliştirdiğim dizi:

fikir orijinal fakat hikaye ve içerik cidden başarısız.
  • --- spoiler ---

yeterince eğlenceli bir yapım. mizahi olarak bence bekleneni veriyor, onun yanında işin teorisine de inceden değiniyor ve bdsm'yi sosyal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunan bir pratik olarak yansıtmaya çalışarak üzerine düşünülecek bir konu da sunuyor, yani güldürürken düşündürüyor. bununla birlikte duygusal ilişkiler konusunda klişenin dibine vurması diziyi biraz iticileştirmiş ve genel sıra dışı havasına da yakışmamış. 7/10.

--- spoiler ---
  • netflix'te bdsm temalı bir yapım görünce daldım içeriye.
    kısacık bölümlerden oluşan bir dizi.
    bitirince değerlendiririm, ilk bölüm keyifliydi.

yazarın notu: bdsm'den çok kişilerin gizli fantezi ve toplum tarafından kabul görmeyen cinsel dürtü ve isteklerine odaklanmış. ben beğendim. 7 bölüm su gibi aktı geçti. kısalığına hayran olunmayacak gibi değil. umarım 2. sezon gelir.
  • beklentilerimin cok uzerinde cikan cok eglenceli bir netflix dizisi. 8/10
  • eğlenceli netflix dizisidir.
    bir kaç gün içinde “aboww netflix geyliği, sapıklığı yaymaya çalışıyor” cu çomar tayfa basar buraları.
hesabın var mı? giriş yap