şükela:  tümü | bugün
 • kendilerini websitelerinde "çocuklarını çok seven, eşinden boşanmış veya boşanma sürecinde olan babalarız. bazılarımızın eski eşi çocuğumuz ile görüşmemizi engelliyor. bazılarımızınki çocuğumuz ile ilişkimizi zedelemeye çalışıyor. kimimiz bazı mahkeme kararlarındaki baba aleyhine hükümlerin mağduru. kimimiz ise maalesef bunların hepsini bir arada yaşıyor. ama hepimiz, eşten boşanmanin, babaliktan boşanmak olmadiğini düşünüyoruz ve bunu savunuyoruz. hepimiz, çocuklarımızın anne sevgisi kadar baba sevgisine ve ilgisine ihtiyacı olduğunu, çocuklarımızın bu hakkinin asla engellenmemesi gerektiğini düşünüyoruz. hepimiz, çocuklarimizin çok iyi yetişmesini istiyoruz!
  " diyerek tanıtan babalar grubu.

  kendilerinden haberdar olma nedenimiz ise grubun aile ve sosyal politikalar bakanlığı binası karşısında yaptıkları eylem. işbu eylemde 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun'un bazı kadınlarca istismar edildiğini öne sürmüşler. basın açıklamasına davet metinlerinde de şöyle bir paragraf var: "sayın asp bakanı fatma şahin hnm, maalesef kadınlar yönünde çalışmalar yapmakta ve erkekleri kaale almamaktadır. 6284 sayılı aile kanununda da bunun en iyi örneğini görmekteyiz. kendisi bu kanunu sokaktaki hayvana kıyamayan ancak karnındaki çocuğa kıyarak kürtaja evet diyen serbest hayatı destekleyen , feminist ve lgbt derneklerinden oluşan “şiddete son kadın platformu” ile hazırladığını her fırsatta belirtmektedir. zaten mahkeme kararıyla verilen ilk panik butonunun sahibinin de bir transseksüel olması aile yasasının işbirlikçilerinin kim olduğu ve kimler için yapıldığının kanıtıdır."

  internet siteleri bu: http://www.bosanmisbabalar.com/
  haber ve basın açıklaması metni de şu: http://www.hurriyet.com.tr/…90111.asp?mnid=21890111 , http://www.cocukaile.net/…sanmis-babalar-bildirisi/

  bir sonraki bildirilerinde fatma şahin'e "meşgulsn sanırm bn yatıyrm ii eglncelr sana" demelerinden korkuyorum. ayrıca, siteye iham başvuru formundan önce anayasa mahkemesi'ne bireysel başvuru formu koysalardı keşke.

  türkiye gerçekten çok ilginç bir ülke. sözün bittiği yerin, haritadaki karşılığı gibi.
 • babamla annem bosanmadan bı sene ayrı yasadılar.
  o donem ben babamla yasıyordum.
  erenkoy de yasıyorduk. okul beyoglu ndaydı. servıs altı bucukta alıyordu benı.
  babam yemek ıslerınden hıc anlamaz. yumurta kırmıslıgı yoktur.
  kendı halınde, kendı dunyasında bı adamdır.
  o donem ıcınden ahcı cıktı yahu.
  her sabah altıda kalkıyordu. benı operek uyandırıyordu.
  bı bakıyordum ya muhlama yapmıs, ya sucuklu yumurta yapmıs, ya pastırmalı yumurta yapmıs vs vs. bı sene boyunca her sabah prenses gıbı kahvaltı hazırladı bana.
  sonra aksam yemeklerıne el attı. yesıl fasulye yapmaya calısıyor, etlı bamya yapmaya calısıyor, patlıcan yemegı yapmaya calısıyor. eforu cok cıcı ama ayıptır soylemesı tadı berbat, hıcbı seye benzemıyordu. ayıp olmasın dıye yıyıp cok lezzetlı olmus babacım dıyordum. bı ay sonra baktı bu ıs boyle olmayacak, eve daımı yatılı bı yardımcı aldı, o yapmaya basladı yemeklerımızı.

  cefakar babalarımız. ıhıh.

  canım canım. kalp.