şükela:  tümü | bugün
  • olay: hiç beklemediğim bir anda hayatımın hakaretini yememle ilgili

mekan: istanbul çatalca'nın bir köyü

kişiler: bir roman kızı, ben ve kuzenim

zaman: 15 yıl kadar önce...

---------

olay şöyle cereyan etmişti. kuzenimle okuldan çıkmış, kışın sobada yakmak için kesilmiş odunları el arabasıyla onların evlerinin önüne taşıyorduk. derken bir de baktık karşıdan okulun en salak kızı geliyor. bu kız o kadar ilginç bir kız ki, yaptığı saçmalıklar anlatılacak türden değil. öyle ki, kızı görünce ister istemez bir gülme geliyor insana. roman olması ve konuşmasının şiveli olması da yaşanan olaylar sırasındaki diyalogların daha komik olmasını sağlıyordu.

biz bi taraftan odunları taşıyor, bi taraftan da kıza bakıyorduk. "yine nereye gidiyor bu?" , "ne zulümlükler peşinde?" diye düşünürken git gide bize doğru yaklaştı. ona baktığımızın farkında tabii. bana doğru dönerek aynen şöyle dedi:

"ne bakarsın? güzelliğime mi bakarsın? koca deve! yerdeki boku ye!

ben şok! tek bir söz bile söyleyememiştim. beyin nöronlarım yanmıştı sanırım. o nasıl bir cümleydi öyle. bir çırpıda ardı ardına sıralayıvermişti. ve usulca uzaklaşmıştı.

kuzenim gülme krizine girmiş ben ise bana ne demek istediğini çözmeye çalışıyordum.

üzerinden yıllar geçti ancak olayı bilen kuzenim ve bir kaç arkadaşım ile müstakbel nişanlım arada bana "koca deve" diye hitap etmekten kaçınmazlar. boyumun 1.94 olması ve bu hikayeye onlarında çok gülmesi bu hitap şekli için bir sebep tabii.

"ne bakarsın? güzelliğime mi bakarsın?" ile başlamıştı cümlesine! şu özgüvene bi bakar mısınız?

boyumun uzun olmasını fırsat bilerek "koca deve" yakıştırmasını yapmıştı bana.

ve daha da aşağılayarak "yerdeki boku ye" ile bitirmişti cümlesini...

okulda yaptığı salaklıklara umarsızca gülersen, günün birinde karşılığı da böyle sert olurdu işte!

etkisi geçti onca zamandan sonra, o şoku yeni yeni atlatabildim. şimdilerde aklıma geldikçe ben de çok gülüyorum :)
  • komik ve efsane olanı mevcut.

--- spoiler ---

+kocam siksin seni.
    -siksinde amcık görsün. teneke sikiyor kaç yıldır.

--- spoiler ---
  • -senin bir bacağını ay'a; diğer bacağını dünya'ya koyarım arasına mars'ı sokarım.

- anayın amına eski 50.000-tl enine girsin.

bu ikisini hiç unutamıyorum.
  • ' bu gidişle beni göt kanseri yapar, tıp tarihine de geçirirsin '