• en son ne zaman boyner'den alışveriş yaptığımı hatırlamıyorum ama bugün beni arayarak, boyner'den alışveriş yaptığım için çok seçkin bir müşteri olduğumu, o yüzden beni aradıklarını, bu hizmeti saaadece elit müşterilerine sunduklarını, halka "indirmediklerini" ve ayda yalnızca 30 küsur liraya 35 kalem hizmete sahip olabileceğimi belirttiler. "öğrenciyim, gelirim yok" desem de seçkin olduğumu iddia ettiler ve günde 1 lirayı nelere vermediğimizi simit-ayran teziyle doğrulamaya çalıştılar.

dinlerken ben utandım. öğrenciyim dememe rağmen bunu satmaya çalışıyorlarsa müşteri sayıları bir hayli düşmüş, yeni müşteriler için çırpınıyorlar demektir.

çağrı merkezi çalışanlarını nasıl eğitmişlerse artık, buram buram yapmacıklık ve samimiyetsizlik akıyor ikna konuşmalarından. benim kulaklarımı tırmalayan şu oldu:

çağrı merkezi: evde kaç kişisiniz?
    ben: 5
    çağrı merkezi: mutluluklar!
    ben: ben çocuklardan biriyim ama?!
    çağrı merkezi: ehehe, mutluluklar yine de.
  • sanırım firma içi maliyetlerin artmasıyla birlikte radikal bir değişiklik yaparak müşteri memnuniyeti stratejisinden maliyetleri en aza indirme stratejisine geçtiklerini düşünüyorum. bundan dolayı müşteri hizmetleri artık yerlerde sürünen, ,"hediye" diye yolladıkları navigasyon cihazını üyeliğinizi birkaç yol sonra iptal ettikten sonra parasını geri isteyen, üyeliğiniz iptal olsa bile telefonla sürekli taciz eden oluşum haline gelmişlerdir. uzak durulması şiddetle tavsiye edilir.
  • yeni stratejilerini açıklamak istiyorum bu rezil oluşumun. siz seçkin müşterilerimize özel olarak tamaaaamen ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz hizmetlerimizi anlatmak istiyorum diyerek lafa başlayıp, 3209385 kez ücretsiz olduğunu üstüne basa basa vurguladıktan ve bütün hizmetlerini anlattıktan sonra üyelik için çok cüzi bir aktivasyon ücreti olduğunu, aylık sadece 29 lira*12 taksit karşılığında bu hizmetlerin hepsinden ücretsiz yararlanabileceğinizi söylemek!

hayır hakkaten anlamıyorum, benden alacağın paranın adını aktivasyon ücreti diye değiştirince o hizmetlerin bedava olduğuna inanmamı bekleyip, sevinç çığlıkları atmamı falan mı bekliyorlar acaba ciddi ciddi.
  • biraz önce boyner kart sahibi olduğum için boyner back up kart almaya hak kazandığımı arayarak bildirdiler. yarım saat anlattıktan sonra düşünmüyorum dediğimde biz de öyle tahmin etmiştik zaten diyip kapattı. terbiyesiz çalışanları barındıran hizmet. peşini bırakmazdım ama kimsenin ekmeğine mani olmak istemem. efendilik bende kalsın.
  • neye yaradığı belli olmayan bir oluşum. birkaç dakika önce bir çağrı merkezi çalışanı aradı; "boyner müşterisi olarak kalp size" gibisinden yıkama-yağlama yaptı bir müddet -boyner'den en son 2 sene önce alışveriş yapmışımdır bu arada. 2 dakikam olup olmadığını sordu sonra; ben de "buyrun" deme gafletinde bulundum.

yaklaşık 12 dakika sonra, ben çoktan telefonu hoparlöre alıp işime dönmüşken, baktım sesi yükseliyor, heyecanlanıyor anlatırken. "çok vaktim yok; lütfen özetle ne hizmeti verdiğinizi ve ücretini söyler misiniz?" dedim. 42.5 tl/aymış efem. bir de vaktim yoksa baştan demeyecekmişim vaktim var diye.

istemiyorum dedim tabii; 4 uçak biletinde servis ücreti indirimi yapsınlar diye yılda 500 tl vereydim bir de...

edit: bu entryden sonra websitelerinden şikayet formu gibi bir şey doldurdum ve beni listeden çıkarmalarını istedim. bugün aradılar ve benim hangi numaradan arandığımı sordular. kabahat müşteri temsilcisinin başına patlayacak yani. hiç "biz neden müşteri temsilcilerimizi agresif pazarlama adı altında saldırgan pazarlama yapmaya zorluyoruz?" diyen yok.
  • bir defa kullanmayi denedim, onda da an-225 kiralamak icin antonov design bureau'nun iletisim bilgilerini bulamayan hizmet.

bunlarin yaptigini google da yapar haydi haydi.
  • hiç bir işe yaramayan, boyner grubunun saçma sigorta taklidi oluşumu. boyner card daha faydalı.
  • (bkz: back up)
  • 144 liraya nefretimi satın alan şirket: http://t.co/tyxdfzf
hesabın var mı? giriş yap