ekim aklıselim (554)

  • 1552
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

tkp çağrı merkezi

tkp'nin devrimden sonra yaşanacaklara dair merak edilen sorulara cevap verebileceği, parti üyelerinden kurulu çağrı merkezi. sözkonusu merakın doğması ve telefonlarının çalmaya başlaması için bir devrimci kalkışmaya yaklaşılmış olması gerekir.

örnek sorular:

işadamı: "ee şimdi devrimden sonra derhal bütün zengin işadamları tutuklanıyor mu, yoksa hiç soruşturma yapacak mısınız? ben gençliğimde chp'liydim mesela, hatta bir gün bizim işçiler boykot planlıyorsa haberdar olayım diye sizin komünist gazetesini de almıştım istiklal caddesinde, bir milyon vermiş, para üstü istememiştim."

eski solcu: "merhaba gençler, ben de eskiden sizdendim, hatta parti kartımı da hatıra kutumda saklarım. bir terslik olursa çıkarıp onu göstersem en yakın devrim komitesine sağlıklı ulaştırılmamı sağlar di mi? hıı?"

faşo: "hepinizin mnykym lan! bu hat ücretli mi lan? bana mı giriyo şu anda? yerimi tespit etmiyosunuz di mi lan hayvanlar!"

tiki genç: "eöö sizin şeyleriniz çoğalınca biz de amerika vizesi için başvurduk ama bir terslik olur da sizin şeyetmenize kadar çıkmazsa helikopterle iltica fasiliteleriniz olacak herhalde değil mi? yani bu kadarı bile olmazsa nerede kaldı sizin demokrasi özgürlük bilmemne şeyleriniz"

başka bir sol parti üyesi: "devrimin yolunu taş taş üstüne koyarak birlikte inşa ettik, kumunu suyunu hepimiz kardık, ilmek ilmek ördük annanemizin bize ördüğü kazak gibi, sonunda iktidarı da paylaşacağız öyle değil mi dostlar? ötesi devrimci ahlaka sığmaz, ayıp edersiniz."

kaypak liboş: "eee merhaba yoldaşlar, ben de yıllar boyunca sizin gibi küreselleşmenin bu tehlikeli yanını dile getirdim, ve sonunda dediğime geldik, şimdi partiye nasıl üye olunuyor? aidatı kredi kartıyla ödeyebiliyor muyuz? aktif çalışma yürütmek gerekli mi? hayırlısıyla ne zamana planlıyorsunuz ilk nümayişi?"

türkiye'nin her yerinden : 444 0 857

devamını okuyayım »