• genelde yaptığı işlemin sorumluluğunu almaktan aciz, ben yaptım olducu moderatör, preatör gibi zındık tiplere ulaşmak istediğinizde karşılaştığınız ibare. sözlüğün ticari itibarı ile ilgili bir mesele.

edit: (bkz: ya başlık başa ya kuzgun leşe)
  • trollük yapıp milletin özeline küfrederken, ''buna karşılık verenler olur, canım sıkılır.'' ikiyüzlülüğüyle düşünen kimi yaratıkların da seçimidir. şerefsiz, mesaja yazacağımı buraya yazamam sanki.
  • insanlar hakkında kesin yargılara çok çabuk ulaşıp savunma hakkı tanımayan ve bunu insan hakları & özgürlüğü vesaire konuları savunurken yapan, çifte standartlara sitem edip kendisini bir halt sanan yazarların seçtiği bir özellik sonucu bu yazarlara mesaj göndermek istendiğinde karşılaştığınız uyarı.
  • nick altıma yaz anlamına gelen söz.
  • bana mesaj atmaya çalışanların gördüğü yazı diye tahmin ediyorum. özel mesaj yoluyla hakarete sözlük içinde bir yaptırım olmadığı sürece de böyle olacak.
  • bir yazara, bilgilenmek maksadıyla soru sormak için mesaj atmaya yeltendiğimde farkettiğim uyarı mesajı.

yapacağın işi sikeyim diyerek kapattım ekranı.
  • o kadar değerliyim ki senin gibi bir sefille mesajlaşmak istemiyorum. ha sen benim yazdıgım entry ile ilgili bir şey mi soracaksın? umrumda değil ben okumam okunurum kıps!! demenin sözlükçe versiyonu.
    bir şey sorucam lan bir şey danışacağım. bu hava ne lan? orhan pamuk sanki. alt tarafı sözlük yazarısın.
  • bana mesaj yazan bir yazara cevap vermek istediğimde karşılaştığım durum. tabii ki üzerime alınmadım, "belli ki birileri başını ağrıtmış" diye düşündüm.
  • sosyal fobi belirtisi de olabilir. kendimden biliyorum. hala zaman zaman mesajlaşmaya kaparım.

bu sosyal fobi denen bela yüzünden kenar yazılarım, yazıp yolladıklarımdan fazladır. hep "aman biri yanlış anlar", "bana laf eder", "tartışma çıkar, ben tartışamam" korkusu...

entry beğenilse de başka dert tabi, "bravo eline sağlık, ekieki çok güldüm"den başlar, muhabbet açmaya çalışır, ordan muhabbet ilerler, facebook'tan ekleyeyim der, ben hayır diyemem, sonra o yetmez yüzyüze görüşelim der ki bu bir sosyal fobikin en büyük kabusu...

o nedenle çok takılmayın derim.
hesabın var mı? giriş yap