• dünya üzerinde şehir-bölge planlamacalığı bu kadar yarraktan yapılmış ve aynı zamanda kiraların bu kadar yüksek olduğu bir yer göremezsiniz sanırım.
  • öyle bir memleket ki gök yarılmışçasına yağmur yağıyor ama gel gör ki sular kesik. sen koca mikail teşvik et gökleri yar bereket yağdır ama bizim boktan belediye burun kıvırsın. peh!
  • sevgili bucalı her yerde avm olması pek iyi bir olay değil buna ek olarak izmir’in en varoş ilçesine böyle bir yatırım yapacak enayi bulmak imkansız.
    metro olmasın hasanağa parkının içine edilir demiş dahi bir arkadaş, millet güzelyalı, bornova, karşıyaka, bostanlı, narlıdere, balçova, urla ve çeşmeden buca balicilerini izlemek için metroyu kullanıp gelecek kesinlikle yapılmasın (bkz: swh)
    biraz mantık ya trafikten adım atılacak yer yok metro yapılmasın deniyor yalvarıyorum mantıklı düşünün sizce buca için ümit var mı?

tamamen yakılması gereken izmir ilçesi.
    deü kampüs alındıktan sonra ayrı bir il yapılması izmir’i en az 20 sene ileriye atacaktır.

sosyo-ekonomik olarak şehrin en kötü beldelerinden biridir.
    sosyal olanakları şehrin gelişmiş yerlerine göre sıfırdır ve gece sokakta rahat rahat dolaşmanın cesaret isteyeceği bir beldedir.
    gece hayatı yoktur, kalitesiz barları ve kafeleri ile kesinlikle bir ömür törpüsüdür. (bkz: schanze)
    fahrettin altay’da otobüse binip tınaztepe’de inmek (bkz: dark) dizisinde olduğu gibi 33 yıl geriye gitmek ile eşdeğerdir hatta rivayetlere göre dizi bu deneyim üzerine yazılmıştır.

toplu taşıma olarak otobüs ve dolmuş vardır birde tek duraklık bir ızban.

altyapısı yoktur, her yağmur trafiği kitlenir.

burada yaşayan herkese akıl fikir diliyor, maddi durumunuz yüzünden burada yaşıyorsanız biraz daha mantıklı düşünüp ev araştırarak şehrin farklı yerlerinde fırsat kovalamanızı tavsiye ediyorum.
  • kaldırımı olmayan, araç yolu için de var denilemeyen nalet bir ilçe. tek başına izmirden soğuma sebebidir.
  • yasayan insanlarin kopamadigi, diger semtlerde yasayanlarin isi dusmedikce gitmedigi semt
  • ayrılalı 2 yıl oldu fakat her hafta bana mesaj atan belediyeden kurtulamıyorum bir türlü.
    kah sanatsal aktiviteler, kah bağ bozumu şenlikleri, kah konserler, kah seminerler, kah tiyatrolar...
    abi siz ne biçim belediyesiniz, avrupa şehirleri gibi sanatsal faaliyetler yapmak nedir?
    şuan ki yaşadığım lokasyonda sadece bana külfet olan konularda bilgilendirme yapılırken, yıllar önce geri kalmışlığından dem vurduğumuz buca'yı böyle anacağım aklımın ucundan geçmezdi.
    tabi sen izmir değilde iç anadolu ve ya doğu'da bir ilçe olsaydın, görürdüm ben senii..
  • üniversiteden dolayı dört yıl yaşadığım kalabalık, karmaşık ve denize uzak kentimsi mekân. söz konusu yıllara dair "izmir'de değil buca'da yaşadım" derim hep zira eshot ile buca'dan çıkmak ölüm gibi bir şeydir.
  • canim bucam cok severim cok da ozledim.
  • 4 yılımı geçirdiğim sayfalarca yazacağım yer bef
  • 10 yılımı geçirdiğim,sadece bunu yazacağım yer.
hesabın var mı? giriş yap