şükela:  tümü | bugün
 • abdal'ın çoğuludur.
 • ahmak ile birlikte gercek hayatta kullanildigina pek $ahit olunmayan, daha ziyade ye$ilcam incisi olan kotu sifat.
 • 28 aralik 2002'de ankara'da promiyeri yapilan bale.. son provada, kendini asma sahnesinde halat kopmustur.. neyse ki provadir, zarar ziyan olmamistir..
  (bkz: ankara devlet opera ve balesi)
 • edebiyatın en dolu eserlerinin birinden köken alan bale ...romeo-juliet, anna karenina, kamelyalı kadın gibi baleleri seyrederken alınan tatmin duygusu farklıdır cogu zaman. bu balelerin içinde oturmuş karakterler, yıllara kulak asmadan yasamaya devam eden konular, içinize işleyen bir yogunluk vardır.
  kesinlikle insanda hayranlık uyandıracak, klasik balelerin tekrarından cok, yenilikler katılmış budala koreografisi ile valery panov*ilk önce herkesi silkeledi. dekordaki ayrıntılar, müzik* ankara'dan alıp götürdü leningrad sokaklarına ...prens mishkin ise bale yeteneginin yanında kesinlikle teatral becerisi üst düzeyde olan volkan ersoy tarafından canlandırıldı. mimikleriyle, jestleriyle kendini rolüne adamış, kendini mishkin hassaslıgına bürümüş biri dipdiri karsımızdaydı. isteneni vermekten öte yetenekli kişilere has ortaya daha fazlasını cıkarma tutkusu ve rolünü tüm gece adeta kendisiymişçesine taşıması sayesinde, balenin her dakikasında, güzel bir sanateseri karsısında duyulacak o özel heyecanı yasattı... balenin bitiminde ise budala, dünyanın budalalığı altında ezilirken, kimileri de bu yogun duygusal bombardıman sonrası düz, keçiboynuzu kıvamındaki hayata dönüş acısı altında bir budala gibi çaresiz kaldılar..
 • ankara devlet opera ve balesince 80li yıllarda da sahneye konmuş, o dönem her temsili kapalı gişe sahnelenmiş eser. baş baletin sahnede bir uçtan diğerine kendi etrafında dönerek attığı turla seyircinin coşması meşhurdu.
 • turk filmlerinde boynuzlanan erkek.
 • bahri gürcan'ın prens mişkin rolünde kalpleri fethettiği, bir kere izlemenin yetmediği bale ki kitabını da balesi gibi bir kez yaşamak yetmez.
 • kalp atış hızıyla hareketlendirilmiş animasyonel break-dansör. bıkmaz,usanmaz çöpçatanım. gadgetçılığın hazzını doruk noktalarında yaşamamıza sebep olmuş isabetli karar insanı. her güne bir eğlence yamukoyununun baş oyuncusu. otobüs beklerken camdan sallanan kırkdokuz tel saç*. kitsch e takmış akraba*. farketmeden arkadaş olunmuş ve öylece sevilmiş iris . günler bahar aylarına tekabül eden mutluluklarla geçiyormuş, buraları çekilebilir kılan bir diğer insan kendisi. ve evet açıklıyorum o da bir gay *
hesabın var mı? giriş yap