şükela:  tümü | bugün
  • bir kaç gündür kafamı kurcalayan soru. tüm oylarını chp'ye vermiş biri olarak meral akşener ve partisi çok iyi bir seçenek olarak gözüküyor gözüme.

yine de önceliğim desteklediğim kişinin kazanması değil, yıllardır bize eziyet edenlerin kaybetmesidir. bu nedenden dolayı yıllardır süregelen "oylar bölünmesin" mantığında ilerliyorum.

chp belki başarılı belki başarısız fakat bildiğimiz bir parti. deniz baykal'ı saymazsak aklım erdiğinden beri içinden pek yamuk adam çıktığını hatırlamıyorum. hepsini geçtim, chp içerisinde hırsızlığın ya da cinayetlerin üstünün kapanmayacağı, her görüşe saygı duyulacağına eminim. tüm bunlara rağmen bir şeyler eksik.

meral akşener bomba gibi geliyor. bu iyi bir şey mi? kötü bir şey mi? akp kendini özellikle bu yıl, şimdiye kadar hiç sokmadığı kadar bataklığa sokmuşken tek bir çatı altında toplanmak daha mantıklı değil mi?

kafamı kurcalayan tek şey bu çatının chp mi meral akşener mi olacağı.
  • dünya görüşleri yakın olduğundan mhp'ye oy verebilirler (di). ancak meral akşener çok daha şık durduğundan hatırı sayılır bir bölümü ona oy verecektir.