• ruhun şad olsun (bkz: karaoğlan)
    saygıyla,özlemle...
  • ismet inönü'nün tek adamlık rejimini bitirmiş, chp'yi değiştirmek isterken bazı gerçekleri kavramış ve kendi partisini kurmuştur.

kontrgerilla operasyonlarını fark edince, buna karşı savaş açmış ve hep acı olaylar yaşamıştır. gençliğinde kendisine suikast düzenleneceği istihbaratını alınca canlı yayında bu durumu açıklamış inadına miting yapıp suikastçilere meydan okumuştur.

bu savaşlarının bedelini son zamanlarında fazlasıyla ödedi. itibarsız bırakıldı.
  • "ben sadece görevimi yaptım. görevimizi yaptığımız için övünemeyiz." en azından bir şeyler için uğraştı.
  • gerek zerafetiyle gerekse entelektüel birikimiyle anılan, özlenen ve saygı duyulan bir siyasetçi. evet, saygı duyulan siyasetçi bulmak zordur ama o büyük bir saygıyı hak eder.
  • şiirleriyle hatırlarım, bazılarını da fikret kızılok şarkılaştırmıştır.
    şiir okuyan, yazan bir başbakandan sonra başımıza gelenlere bak. çok üzülüyorum lan. çok.
  • "ben sadece görevimi yaptım. görevimizi yaptığımız için övünemeyiz." diye güzel sözü olan güzel insan.
  • türkiye'de solu bölerek ülkeyi resmen siyasal islamcılara veren başarısız, ex olmuş siyasetçi. 2002'den bahsetmiyorum. 1994 yılındaki yerel seçimlerle başladı her şey. ve o seçimde refah partisinin kazanmasını sağlayan kişi ecevit'ti.

partisi bu seçimde de istanbul'da, ankara'da aynı şeyi yapmak istedi ama bereket ki seçmen izin vermedi. 1 gram hakkım varsa helal etmiyorum.
  • yok ateşi bol olsunmuş, yok kör ölür badem gözlü olurmuşlar ile falan bok atılmaya çalışılan, kaliteli ve adam gibi adam bir siyasetçi. ecevit gibilerin kıymetini bilemediğiniz ve bizi bugünkü türkiye'ye mahkum ettiğiniz için esas sizin ateşiniz bol olacak.
  • ah be karaoğlan keşke hep genç ve dinç kalsaydın. keşke hak ettiğin o koltuğu alabilmek için sürekli birileriyle ittifak olmak zorunda kalıp onlara koltuk vermek zorunda kalmasaydın.
    türkiye cumhuriyeti demokrasi tarihinde nadiren ortaya çıkan kaliteli insanlardandır.
  • bu halkin fakir çocuklarına en büyük iyiliği yapmış zeki,çalışkan,liyakatli kimsesiz halk çocuklarının devlet kademelerinde kimseye ihtiyaç duymadan şeffaf, puanına göre,torpilsiz atanmaları veya yukselebilmelesi için o zamanki adı dms şimdiki adı kpss olan sınavı getirmiştir.

ama bunu da gerek fetocular sorulari çalarak gerekse şimdiki iktidar da bunu bahane edip tekrar mülakat kurum içi atama, sınavsız özel atama vb şeyler uydurarak tekrar rüşvet,torpil ve ya birilerinin adamı dönemine cevirmistir.

bu halk bunun değeri yıllar sonra daha iyi anlayacak.

halkciydi, dürüsttü,naifti, okuyan aydın biriydi,namusluydu.
hesabın var mı? giriş yap