• esas oğlanın* dövüş sanatlarını, çalıştığı sinemada film izleyerek kendi kendine öğrenmiş olması da takdire şayandır ayrıca.
  • o kadar kötü bir film ki, anca tasogare seibei bundan iyi bir film olabilir.
  • aksiyon ve fantezi tarzi filmlerden hoslaniyorsaniz sevebileceginiz filmlerden biri.

imdb

trailer

--- spoiler ---

dovus bir guc gosterisi degildir, zamanlama sanatidir. onemli olan dusmanini taniman degil, kendini tanimandir.
    --- spoiler ---
  • everybody hates nazis. içerisinde cenneti ve cehennemi barından bir parşömen, bunu 60 yıl boyunca koruyan ve kehanete uyan varisi bulması gereken bir keşiş ile 60 senedir parşömenin peşinde ki neo naziler. bir fantastik aksiyon hatta komedi için iyi bir hikayesi olmasına rağmen film geneli kovalamaca ile geçip final dövüşü ile son buluyor. seann william scott yine sevilen karakterlerden birinde olmasına rağmen öyle kahkahalar attıran bir film de değildi. dövüş sahneleri de kareografi açısından oldukça zayıftı; bu konuda hala jackie chan bir numara anlaşılan.
    yaşlandırma makyajları çok iyiydi; benjamin button ve cloud atlas filmleri bu konuda belki en iyilerden ama 10 sene önce bu filmde de onlardan geri kalmayacak bir iş ortaya koymuşlar.
  • amerikalı beyazlar nasıl kayrılır, budist rahipler (monk) işin içine amerikalı girince nasıl maymun (monkey) olur temalı 2003 yapımı traş film.

filmin traş olduğunu yorumlarda okudum okumasına da, aksiyon var, zevk verir izleyeyim dedim; aksiyon da traş çıktı.

--- spoiler ---
    monklar kadından feragat edip 31'e talimken, sikişmeme yemini etmişken; amerikalı monk olursan, 60 sene boyunca yaşlanmadan sikebileceğin rus hatun monk veriyorlar. bak, hatun demiyorum.. rus hatun diyorum.. rus... o rus bu rus işte!

monk parşomen koruyucusu olmak için adından feragat edip isimsiz olmak zorundayken; amerikalı monk olursan ismin kalıyor. rus hutun da... rus demiş miydim?
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap