şükela:  tümü | bugün soru sor
 • acıbadem ve kadıköy sakızgülü sokak'ta da açılan hamburgerci. web sitesi
 • günaydın burger house 'un tıpkısı. sanki isim değiştirmiş?
 • ankara tepe prime'da açılan, biraz tuzlu ama anormal lezzetli hamburgerler yapan mekan. hamburgerlerin yanına patates getirmedikleri için bazıları tarafından numnum burgerlerine nazaran daha pahalı bulunmakta. ama patates 5 lira, iki kişi için haydi haydi yeter.. o nedenle bence o kadar da pahalı değil.
 • ankara tepe prime'dakina bu akşam gitmiş ve kendi adıma otuz lira bayılmışken karnım aç olarak mekandan kalkmış eve gelmişi bir şekilde yazıyorum işbu entry'yi.

  şimdi efendim mekanın görünümü dekorasyonu filan gayet güzel, kentpark'taki burger story'ye benziyor hatta sanki biraz, yüksek tavan filan güzel olmuş. velhasıl içerisi baya soğuktu, koca kapının da devamlı olarak kapalı kalmaması, bazen açık unutulması nedeniyle nerdeyse üşüdük diyebilirim.

  gelelim yemeğe, şimdi menüde bir medium bir de large hamburger seçeneği var, benim aldığım large'dı ve yirmibir ya da yirmiiki liraydı, ne fark var dedik köftenin gramajı büyük dedi garson, neyse iyi dedim. yanında bir 33'lük bira da dokuz tl bu arada. gayet hevesle hamburgeri bekliyorken garson bir patates kızartması getirdi, içindekiyle küçük bir çocuk anca doyar, bunlar ne dedik ikram dedi, 4 kişiye ikrammış meğer, sorunca öyle niye az diye bi tane daha getirdiler lütfen ama dişimizin kovuğuna anca gitti.

  hamburgerin gelmesiyle sükut-u hayal arttı, bildiğiniz whooper junior boyutunda, belki de daha küçük bir ekmekte bir hambuger geldi, yanında ekstra patates filan hiçbişi yok. hamburgerin tadı filan güzeldi ama, ben o hamburgerden bi tane daha yersem ancak doyarım, ki normalde bir whooper'la gayet doyan bir insanım. masadan aç kalktım velhasıl.

  bir hamburger bir biraya otuz lira verip bir de aç kalkmak kadar saçma birşey olamaz, numnum olsun burger story olsun aynı fiyatlarla tıka basa doyabileceğiniz yerler, zaten kasadakilere de söyledim gidin bir orda yiyin sonra bunları böyle servis edin dedim.

  hala açım sözlük, bilgilerine.
 • bağdat caddesi şubesi'ne iki kere giden bünyemin iki kişiye iki seferde de ikram edilen patates-tavuk ikilisi, enfes pişirilen bacon cheese burger ve garlic mushroom burger ile hem keyifle hem de ağız tadıyla doymasını sağlamış müessese.

  ben burger dükkanı açan müesseselerden müşterinin ne beklediğini anlamıyorum. bu tip yere giden / gidecek insanlar zaten belli bir bütçeyi (25-30 tl) gözden çıkarmış olmalı. zaten-şahsi kanaatim-haftada bir bile bir kişinin bu conceptte bir lokantaya gitmek istemeyeceği, mide ve sağlık açısından. ne tam bir ayak üstü yemek oluyor ne de tam bir uzun uzadıya devam edilecek bir sofra. ama lezzetli mi? evet. doydum mu? evet. gözüme hitap ediyor mu? evet.

  ne bekliyoruz ki? beyaz örtülü bir sofra mı yoksa burger yenilecek şıkça bir lokanta mı?

  edit:kelime sırası.
 • hellim stickleri güzel değil. yumruk kadar olmamalı, ince olunca güzel kızarıyor ve tadı çok güzel oluyor. ama sarımsaklı tavuk burgerleri mükemmel.
 • şu ana kadar sadece acıbadem şubesini denemiş biri olarak, yanına sadece mano'yu koyabilirim. kendi hamburgerlerinin endorfin salgılattığını öne sürseler inanacağım.
 • cadde şubesi taze mantar yerine konserve mantar, tazecik salata otları yerine de burger king ve mc donald's ucuzluğunda marul yaprağı dibi kullandığından tercihimi "mantarsız ve salatasız lütfen" diye belirttiğim burger mekanı. yine de tek bir şeye odaklanan mekanlar olması güzel-en iyisini yapmak için birbiriyle yarışan mekanların teorik olarak kaliteyi artırması fiyatı düşürmesi gerekir (teorik dedim bakınız). bir de patatesleri... baharatlı patatesi caddebostan'daki diğer iki burger markasını pis döver.
 • kadıköy şubesi evlere servis yapmakta ve pek çok adı fast food olan yerden daha hızlı ulaştırmaktadır.siparişi verip karşıdaki bakkala kola falan almaya gittiğimde ya apartman kapısında ya da ben daha evin kapısını açarken gelmiş oluyorlar.o kadar hızlı.gayet de lezzetli.hele taze patatesleri baharatlı bir şekilde yapıyorlar ya, o plastik gibi burger king patatesi yiyerek büyümüş bünyemde aha cennet bu etkisi yapmıştır.bir de fazlasıyla doyurucu, yemeğin sonunda pantalonun üst düğmesini açma ihtiyacı hissettiren cinsten, o yüzden evlere servis yapması iyi bir şey, narin kibar bir kadın olarak öğhhh diye yayılıp geğirerek taçlandırılması gereken bu lezzeti restoranında tam layığıyla hakkını vererek yemem pek mümkün değil.ama kadıköy şubesi için konuşmam gerekirse restoranını da çok cici yapmışlar.
  çok sık hamburger yemem, ama yediğimde burger house dan yerim.evime yaklaşık aynı mesafedeki eski tercihim olan happy moon's hamburgerini evlere servis yapması ve lezzetiyle geçmiş ve yeni tercihim olmuştur.