• "girişimcilerin yanındayız" diyorlar reklamlarında. sanki girişimciler fikirleriyle bürotime'a geliyor, onlar da düşük faizli uzun vadeli kredi sağlıyorlar, efendim bi şekilde yardım falan ediyorlar zanneder. böyle bir algı yaratıyorlar yani. insanların karşısına geçip rahat rahat söylüyorlar bunları. reklam özdenetim kurulu'na göre bi sakıncası yoktur belki ama yaptıkları etik olarak yanlış. oyunuz kaydedildi ":("
  • fiyatlarıyla odamda çözümden çok çözümsüzlük üretmiş olan firmadır, altı üstü bir çalışma koltuğu alacaktım, masaj koltuğu satıyorlar kardeş dedim o fiyata naptın sen.
  • uzak durulmasi gereken firma.

yasadigim rezaleti hizlica ozetliyorum:
    - bir calisma sandalyesi aldim. cok kisa sure icinde geldi ve kurulumu yapildi.
    - kurulumdan bir gun sonra, sandalyenin cok rahatsiz etmesi uzerine fark ettim ki oturma yeri yamuktu.
    - hepsiburada uzerinden iade sureci baslattim. kisa sure icinde urun benden alindi ve burotime'a teslim edildi.
    - beni arayip "urunu tamir edip size yeniden gonderelim isterseniz" dediler. ben de bi daha koltuk aramakla ugrasmamak adina kabul ettim. (buyuk hata etmisim)
    - uzun bir sure boyunca bana hic donmediler sonrasinda. mesaj attim, nedir durum diye.
    - once urunun kendilerinde degil bende oldugunu iddia ettiler. sonra urunu bulamadilar. en nihayetinde urunun kendilerinde oldugunu fark ettiler.
    - bu surecte bana hic bilgi verilmedi, ben hepsiburada uzerinden mesaj atip durdum. bir keresinde sabah 9'da attigim mesaja, "sizi arayip bilgilendirecegiz" dediler. 18 gibi arayip, mesai bitiyor simdi yarin ilgilenelim bununla dediler. saka gibi.
    - yine benim darlamalarim uzerine en nihayetinde urununuzu gonderecegiz haftaya diye mesaj attilar bana. (bir ay gecti bu esnada artik)
    - "haftaya" dedikleri hafta bitti. ben istanbul'u bir ayligina terk edecegim. koltugum hala ortaliklarda yok.

1-1.5 aydir bir koltuk degisimi bekliyorum ozetle. bu esnada yasadigim berbat iletisim de cabasi.
  • bu markanın sua model çalışma sandalyesini aldım. birkaç ay içinde sırt bölümündeki file, yerinden çıktı. değiştirdiler. bir ay sonra, değişen sandalyedeki file aynı yerden çıktı. bu modelde böyle bir arıza varsa satmayın kardeşim!
  • file sırtlı ofis sandalyeleri hem fonksiyonel değil, hem de anlamsız pahalı.
  • çok değişik fiyat politikası olan firmadır. geçen hafta bir bayilerine gittim. peşin alırsam %25, taksitli alırsam %15 indirim olacağını söylediler. peki abicim normal fiyattan kime satıyorsunuz. o halde resmen %15 bindirip sonra indirim yapıyoruz diye insanları yiyorsunuz. ha koltuk modelleri çok güzel haklarını yemeyelim.
  • bu adamlar sümen altı olayını mobilyalaştırmışlar.. önemli evraklarınızı koyup saklayabileceğiniz bölmeler falan diye de reklam vermişler ulusal kanallara! oğlum niyetinizi belli etmeyin la bari!
  • (bkz: ürotime)
  • evime çalışma takımı olarak aldığım marka. şu an bu başlığa eski sevgili konusunda kafamdaki deli sorular yüzünden yazıyorum. 1 hafta olacak kimse birbirini aramadı. konuşmadı. oluyormuş demek ki. son zamanlarda sürekli ayrılmak istiyordu zaten. ben de istiyordum aslında ama işte insan son dakika saçma sapan paranoyalar yaşayınca... neyse ya
  • buradan 3 tane çalışma koltuğu almıştım 12 sene kadar önce.
    fiyat olarak ortalamanın çok üzerindeydi ama koltuğu beğendiğim için almıştım.

sonra zamanla tekerlekleri bozuldu, zemini çizmeye başladı.
    altına kilim koyup birkaç yıl da öyle idare ettik.

sonra bir gün eve geldim baktım ki çocuklar koltuğu oyuncak yapmış, üzerinde tepiniyorlar ve tekerlekli olduğu için de araba gibi kullanıyorlar, tüm lamine zemin boydan boya çizilmiş halde.

üzüntüden bayılacak oldum.

telefon ettim burotime'a.
    "getirin tamir ederiz" dediler, hemen attım arabaya götürdüm modoko şubesine.

"bu model üretimden kalktı, tamir edemiyoruz maalesef."
    dediler.
    yahu model üretimden kalksa bile insan bir seçenek sunar:
    1- üretimden kalkmış olsa bile tamir eder. çünkü bu senin ürünün. ürününe sahip çıkmalısın.
    gerçek üretici böyle yapar çünkü.
    2- tamir edemiyorsan da "çalışma koltuklarını fark alarak değiştirirsin"

böyle bir seçenek sunamadılar.

koltukları bozuk olarak kullanmaya devam ediyorum maalesef.

edit:

firmaya bir mesaj çektim ve cevabı bekliyorum.
    olumlu, mantıklı bir çözüm üretebilecekler mi göreceğiz.
    sonucu buradan paylaşırım.

edit 2:

' "bürotime" sorunu çözdü mü ? '
    diye soran arkadaşlara :

hayır, adamlar mesajıma dönmediler bile.
    sakın buradan bir şey satın almayın.
    ciddiyetsiz bir kurum burası.

edit 3:

çalışma koltuklarını çöpe attım.
    son durum budur.
    param haram olsun size.
    kat kat fazlasıyla çıksın inşallah.

edit 4:

bugün, kendi iş yeri için,
    buradan çalışma masası ve koltukları almak isteyen bir arkadaşıma engel oldum.
    arkadaşımı olası mağduriyetten korudum.
    ürünlerinin arkasında durmayan bürotime'ın para kazanmasını engelledim.
    kendimle gurur duydum.

lütfen, buradan alışveriş yapmayın.
hesabın var mı? giriş yap