• yabanci dil orgenmek ve gelistirmek icin kurulmus bir platform. siz ingilizce almanca vs ogrenirken turkce ogretiyorsunuz.
  • derslerinizi gerçekten ciddiye alıp çalıştığınızda, size hiç bilmediğiniz bir dili az da olsa öğreten bir sitedir.

yalnız şuna dikkat etmek lazım, chat fasilitesi yüzünden siteyi kullanma amacınızdan her an sapabiliyorsunuz. mesela ben ispanyolca öğrenebilmek için saatlerce gerçek bir ispanyol ararken, kendimi elin brezilyalısı ile ingilizce geyik çevirirken buluyorum sürekli. neyse. seneye belo horizonte'ye gidiyorum. ya da everton izmir'e geliyor. kısfmet.

aa! dur bütün siteye kısmet'i kısfmet diye öğreteyim. komik olabilir. ahajhajha!
  • müthiş bir siteye benziyor. daha yeni kaydoldum ama basit bir yapısı var. gün geçtikçe, gelişmeleri bildireceğim.
  • (bkz: livemocha)
  • daha önce livemocha'da vakit geçirmiştim bir süre ama orada sohbet fasilitesinin kullanımında bir kısıtlama vardı ve sohbet davetiyesi gönderdiğiniz kişi sohbeti kabul etse de etmese de 1 hakkınız yanıyordu. busuu da ise herhangi bir sınırlama yok bu konuda ve bu sayede istediğiniz kadar sohbet daveti gönderip öğrendiklerinizi pratiğe dökme şansınız oluyor. sohbet penceresinin logu tutulmuyor. dolayısıyla pencereyi kapattığınız an ne yazdınız kime yazdınız kayboluyor. eğer birisini arkadaş olarak ekleyeceksiniz bunu sohbet penceresi açıkken yapmalısınız. arama sayfasında kullanıcı adı arama çalışmıyor ya da ben beceremedim. gayet sempatik, sıcak insanlarla ağzına kadar dolu bir site. bir amerikalı ile ikinizde ispanyolca'yı yeni yeni öğreniyor olmanıza rağmen tüm sohbeti ispanyolca yapabiliyorsunuz mesela*
  • yaklaşık 1 hafta burada vakit geçirdikten sonra izlenimlerim şu şekilde:

- latin amerikalılar (kolombiya, peru, arjantin...vs) acayip sıcakkanlı ve yardımsever.
    - derslerin sıralaması ve çevirilerde bazı saçmalıklar var ama o kadarı kadı kızında da olur.
    - anladığım kadarıyla sohbet sayfaları bitirdiğiniz konulara göre ilerliyor ve sizinle aynı seviyedeki kişilerle sohbet etme imkanınız oluyor böylece. eğer bu şekilde bir sohbet başlatırsanız sağ tarafta bir resim oluyor ve onunla ilgili konuşmanız bekleniyor ancak pek takan yok bu durumu.
    - her yerde olduğu gibi burada da spam mesajlar var. bir çok kişi puan kazanmak için* yazma alıştırmanızın altına yazınızı kopyalarak gönderiyorlar. gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyenler için çok can sıkıcı bir durum.
    - yarı çıplak profil resmi koyan bir çok erkek var. merhaba deseniz sikecekler sanki. insan tırsmıyor değil. sitenin bu resimleri tolere etmesi şaşırtıcı.
    - default gelen erkek/kadın resimleri çok komik:

http://static1.bscdn.net/…es/pictures/default_w.jpg
    http://static1.bscdn.net/…iles/pictures/default.jpg
  • nedense artık gerekli konular premium üyeliğe dahil edilmiştir ve bu beni çok üzmüştür. halbuki rusça öğrenmeye gayet hevesliydim. zaten para verecek olsam parayı basar kursa giderim kardeşim. bari bir kısmını ücretsiz yapsaydınız da temel ifadelerle işi çözseydik. şükürler olsun ki busmek rusça kursları var. *

edit: şu an için sadece kişi zamirlerini göremiyorum. ilerleyen konularda bilgilendirme yaparım. *
  • iphone uygulaması son derece başarılı olan site.

yabancı dil öğrenmek istiyorsanız şiddetle tavsiye olunur!
  • kimseye sarkma niyetiniz yoksa kimsenin de size sarkmayacağı, gayet güzel bir dil öğrenme sitesi. arkadaş edinip öğrendiğiniz dilde sürekli muhabbet edebilmeniz en güzel tarafı. sinirleriniz bozulmasın istiyorsanız türkçe öğrenmeye çalışan abazan tayfasının türkçe öğrenenlerin yazılarına yorumlarını okumayın. ben sırf bu yüzden anadil olarak türkçe'yi seçmedim.

ciddi yarar sağlıyor. ben parayı basıp premium üye oldum. sanırım onun da verdiği bir gayret var.
  • görsel, işitsel, kinestetik zekanın, görsel ve işitsel kısmını ful kullandırdığını düşünüyorum. diğer dilleri öğrenme seçeneklerinin olması, kelime ezberleten ve insanların kısmen de olsa profillerini görerek online yazışması da iyi bir ayrıcalık. dünyanın bir ucundan diğer ucuna iletişim kurmanızı ve bilgi paylaşımı yapmanızı sağlayan dolu dolu bir site. ayrıca bahçe hediyeleri almanız ve dil ağacınızın büyüdüğü kısımları görmek ayrı bir haz veriyor. eklenen arkadaşlar arasında hafif bir rekabet de var fakat bu rekabetler busuu-berry kısmı ile tatlıya bağlanıyor.

(bkz: busuu-berry)'e bayılıyorum...

bir diğeri blackberry
hesabın var mı? giriş yap