şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anket:
  bir dahaki seçimde chp'ye oy verecek misiniz?

  ön edit: anlaşılan mesajımızı duyurmaya başlamışız. başlık yukarıda kaldıkça daha çok yükseltebiliriz sesimizi. twitter'da da ekşi sözlük dışından kıpırdanmalar var.

  el ele vererek, birilerine sesimizi duyurma çağrısı olarak başlattığım boykottur. biliyoruz ki sayın kemal kılıçdaroğlu ve ekibi bu platformu takip ediyor.

  artık taban kabullenemiyor , istemiyor bu mevcut düzeni. günlerdir süren imza tartışması, seçim gecesi yalnızlığı, delege anlaşmazlığı ve daha nice başarısız çalışmalar yüzünden mustafa kemal atatürk'ün partisi kepenk kapatamaz.

  zaman değişim zamanıdır.sayın kemal kılıçdaroğlu'nun başta adalet yürüyüşü olmak üzere partiye katmış olduğu bütün değerler için teşekkür ediyor ve artık değişimi başlatmasını talep ediyoruz.

  son edit: arkadaşlar benim şahsi entry'mde muharrem ince ya da bir başkasının adı geçmiyor. ben yine şahsi olarak mevcut chp düzeninden ve yönetim şeklinden rahatsızım.
 • ailemle birlikte katıldığım boykottur.

  chp kimsenin tapulu malı değildir. günümüz hükümetinin uyguladığı aynı cirkinlikleri şuan chp kendi içerisinde yapıyor.

  bu koltuk sevdasından başka birşey değildir. açıkça söylüyorum şuan başta kılıçdaroğlu olmak üzere, değişim istemeyip 10 seçimdir sadece kaybeden bir yönetimi savunan her delege saf bir halk hainidir.

  10 seçimdir kaybeden bir kişinin hala koltuğa çakılı kalması ve sırf millet vekilliği almak için bazı vekillerin bu kişiye çanak tutması saf bir ihanettir. cumhuriyete ihanettir. halka ihanettir. atatürk'e ihanettir.

  maalesef şuan parti yönetimi aynı malum parti gibi davranmakta.

  bu hal bu şekilde devam ettiği takdirde, ben ve ailem annemden teyzeme bütün ailem chp'ye oy vermeme kararı aldık.

  üzgünüm ama başta belirttiğim gibi; chp kimsenin tapulu malı değildir. chp'nin başında bu durumun sebebi kimler varsa hepinize yazıklar olsun diyorum.
 • başlık okununca nasıl boykota katılabiliriz diye düşünüp okuyunca sadece "serzeniş" olarak adlandırdığım başlık
 • chp’nin vakfa dönüşmesiyle sonuçlanacaksa destek vereceğim boykottur. yok eğer kılıçdaroğlu gitsin ince gelsin diye ise çok umrumda olmaz.

  ben bu ülke için ana muhalefet ya da sabit bir muhalefet partisi olma arzusundan ötesini talep etmeyen, onyıllar boyunca yurdum insanının kodlarını çözmeye çalışmayan bir parti ya da bir zihniyetin artık dükkanına kilit vurma vaktinin gelip geçtiğini söylüyorum.

  kusura bakmayın ya da bakın; fikirleriniz ve icraatlarınız ülkeye iktidardan kat kat daha fazla zarar veriyor kardeşim.

  artık lütfen kenara geçiniz.

  edit: imla
 • chp'li seçmen olarak sandığa gitmeyeceğim. dayatma adaylarla, faşizan tutumlarla ata'mızın partisini yerle bir etmeye hakları yok. tabanın sesine kulak vermezlerse oy yok.
 • chp çankaya ve izmir'i kaybedene kadar benden oy yok mesela, chp içinde ki yanlış kişileri ve alt yapıyı komple temizlemek zorunda.
 • doğma büyüme chp seçmeni olarak son genel seçimde oylarımı iyi parti ve muharrem ince'ye verdim... zira partiden umudum kalmamıştı artık... adayları abdullah gül olsaydı, oyum meral akşener'e gidecekti...

  eğer bir değişime gidilmezse iyi parti ile devam ederim yoluma, akepe illetinden kurtulmanın yollarını onlarla ararım...

  ama asla sandığa gitmeyerek akepe'nin ekmeğine yağ sürmem... akepe'nin faydasına herhangi bir iş yapmamak için hükümetle sözleşme imzalayan şirketten istifa etmiş adamım... türkiye'nin gömüldüğü çukura 1 gram bile toprak atmış olmak istemem.
 • ulan azıcık omurgalı durun be azıcık ikiyüzlü olmayın. baykal gitsin diye göt yırtan gene sizdiniz. şimdi kemal gitsin diye yırtıyorsunuz. 5 sene sonra ince... olum chp bitmiş ve emperyalizmin uşaklıgından başka sözü kalmamıs miadı dolmuş. ölü dirilmez.
 • eski chp seçmeni olarak muharrem ince gelirse bizzat sosyal medya platformlarında gerekirse parti teşkilatlarında sonuna kadar destek vereceğim.

  bu sözlerimi cumhurbaşkanı erdoğan'a oy vermiş biri olarak söylüyorum. şimdi "ne alaka yahu " demeyin. kılıçdaroğlu ve artıklarına öfkem o kadar büyüktür.