şükela:  tümü | bugün soru sor
 • piyasanın anlı şanlı milliyetçi-pekerci komplo teorisi yazarlarından akşam gazetesi köşeyazarı "güler kömürcü" tarafından büyük ortadoğu projesi'nin yerine kullanılan tamlamadır.. hesapta kürtlerin türkiye, iran ve suriyeden ayrılıp ırak ile birleştirilmesi var imiş ve amerika ortadoğuda sırf bu emellerini gerçekleştirme peşindeymiş..reelpolitikten yoksun faraziyelerin tam üstüne inşa edilmeye çalışılan korku ikliminde kendine yaşam alanı arayanların üstüne çöreklenmekte beis görmedikleri bir mesele olmaya gebedir bu yeni doğmuş projemiz..

  terminolojimize yapmış olduğu bu katkıdan dolayı, güler hanım'a kürdistan'ın en ücra köşelerinden yani türkiye, suriye, iran ve ırak'tan topladığım sevgi pıtırcıklarını yolluyorum. rasyonaliteden uzak kuru millliyetçiliğin ağızda bıraktığı gülme isteğinin pençesinde kıvranırken aklımdaki milliyetçi-komplocu resmin tamamlanması için üstad emin gürses'i arıyor zihnim..güler abla yanında çömez kaldığından olsa gerek tüm kapılar kendisine çıkıyor vesselam. yer altındaki işlerini tez vakitte bitirse de ilmine yüz sürme şerefine yeniden kavuşsak diyesim var, bahşettiklerine dair özlemim kabarık..
 • soyle bir sey de var; konuyla ilgili olabilir:

  http://www.armedforcesjournal.com/2006/06/1833899
 • eğer varsa,tarihin hiç bir döneminde kurulmamış ve ebediyyete kadar kurulamayacak "hayali" bir ülkenin ütopik projesidir sadece...

  şu an ırak'ın kuzeyinde anne tarafından yahudi olan barzani'nin israil desteğiyle yapmaya çalıştığı şey kısa vadede olmasa bile orta ve uzun vadede hüsranla bitmeye mahkum "devletçilik oyunundan" başka birşey değildir..

  amerika'nın kürdistan adlı ütopya için 4 devleti parçalayaıp sonra da barzani'ye "bana saddam'ı devirirken verdiğin cılız desteğin karşılığı olarak al sana ülke tepe tep kullan" diyeceği bir projesinin olduğuna inanmıyorum şahsen...
 • (bkz: şerif paşa)
 • bereketli bir çanaktır.
 • kürtlerden daha çok diğer ulusları ilgilendiren hayal.
 • bizimkiler
  suriye'de alevileri iktidardan uzaklaştırıp
  ve hatta onları doğduğuna pişman ederek iktidardan uzaklaştırıp
  yerine bir sünni iktadar getirebileceği hayalleriyle
  bölgeyi yemen'e kadar,
  şii ve alevilerden arındırılmış sünni bölgesi yapma hevesiyle
  abd'nin bölgedeki tasarımlarına sonsuz destek verirken,
  amerika kendi tasarımı olan büyük kürdistan porjesini
  bizimkilerin de desteğiyle
  yavaş yavaş uygulamaya koyuyor.
  eski suriyeyi çok arayacakmışız gibi görünüyor.
  hadi bakalım hayırlısı.