şükela:  tümü | bugün
 • piyasanın anlı şanlı milliyetçi-pekerci komplo teorisi yazarlarından akşam gazetesi köşeyazarı "güler kömürcü" tarafından büyük ortadoğu projesi'nin yerine kullanılan tamlamadır.. hesapta kürtlerin türkiye, iran ve suriyeden ayrılıp ırak ile birleştirilmesi var imiş ve amerika ortadoğuda sırf bu emellerini gerçekleştirme peşindeymiş..reelpolitikten yoksun faraziyelerin tam üstüne inşa edilmeye çalışılan korku ikliminde kendine yaşam alanı arayanların üstüne çöreklenmekte beis görmedikleri bir mesele olmaya gebedir bu yeni doğmuş projemiz..

  terminolojimize yapmış olduğu bu katkıdan dolayı, güler hanım'a kürdistan'ın en ücra köşelerinden yani türkiye, suriye, iran ve ırak'tan topladığım sevgi pıtırcıklarını yolluyorum. rasyonaliteden uzak kuru millliyetçiliğin ağızda bıraktığı gülme isteğinin pençesinde kıvranırken aklımdaki milliyetçi-komplocu resmin tamamlanması için üstad emin gürses'i arıyor zihnim..güler abla yanında çömez kaldığından olsa gerek tüm kapılar kendisine çıkıyor vesselam. yer altındaki işlerini tez vakitte bitirse de ilmine yüz sürme şerefine yeniden kavuşsak diyesim var, bahşettiklerine dair özlemim kabarık..
 • soyle bir sey de var; konuyla ilgili olabilir:

  http://www.armedforcesjournal.com/2006/06/1833899
 • eğer varsa,tarihin hiç bir döneminde kurulmamış ve ebediyyete kadar kurulamayacak "hayali" bir ülkenin ütopik projesidir sadece...

  şu an ırak'ın kuzeyinde anne tarafından yahudi olan barzani'nin israil desteğiyle yapmaya çalıştığı şey kısa vadede olmasa bile orta ve uzun vadede hüsranla bitmeye mahkum "devletçilik oyunundan" başka birşey değildir..

  amerika'nın kürdistan adlı ütopya için 4 devleti parçalayaıp sonra da barzani'ye "bana saddam'ı devirirken verdiğin cılız desteğin karşılığı olarak al sana ülke tepe tep kullan" diyeceği bir projesinin olduğuna inanmıyorum şahsen...
 • bereketli bir çanaktır.
 • kürtlerden daha çok diğer ulusları ilgilendiren hayal.
 • bizimkiler
  suriye'de alevileri iktidardan uzaklaştırıp
  ve hatta onları doğduğuna pişman ederek iktidardan uzaklaştırıp
  yerine bir sünni iktadar getirebileceği hayalleriyle
  bölgeyi yemen'e kadar,
  şii ve alevilerden arındırılmış sünni bölgesi yapma hevesiyle
  abd'nin bölgedeki tasarımlarına sonsuz destek verirken,
  amerika kendi tasarımı olan büyük kürdistan porjesini
  bizimkilerin de desteğiyle
  yavaş yavaş uygulamaya koyuyor.
  eski suriyeyi çok arayacakmışız gibi görünüyor.
  hadi bakalım hayırlısı.
 • prof. dr. ümit özdağ'ın analizi;

  üç tarafından kürdistan ile kuşatılmış türkiye!

  pkk ve bdp’li temsilcilerin saldırganlıklarının arttığı bir dönemden geçiyoruz. akp hükümeti pkk ve bdp’lilerin politikaları ve eylemleri için özürler ürettikçe pkk/bdp’nin saldırganlıkları azalmayacak artmaya devam edecektir. bülent arınç, “katılımların yüksek olduğu kanaatinde değiliz. bu katılımların amacının ölecek veya öldürecek nitelikte değil başka amaçlarla olduğunu biliyoruz. gelecek kaygısı. yani dağa çıkışlar eskiye oranla daha nitelikli bir hal aldı” diyerek, pkk/bdp adına özür dilemektedir. pkk’ya katılımların gelecek endişesi ile yapıldığı ifadesi, gelecekte pkk’nın güneydoğu anadolu’da insanlara iş ve aş verebileceğinin de dolaylı ifadesidir.

  bir bdp milletvekili, türkiye’nin üç tarafı “kürdistan ile çevrili” diyerek, adeta, sadece suriye, ırak ve iran’ın değil, azerbaycan, ermenistan ve gürcistan’ı da yok saymaktadır. bu saldırgan yaklaşım, aslında türkiye’de yaşanan meselenin de bir insan hakları ve demokrasi meselesi değil, toprak ve egemenlik meselesi olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. esasen, pkk/bdp’liler, sadece türkiye’nin güney ve doğu sınırları dışında bir kürdistan’dan bahsetmemekte yetinmemekte, ığdır-sivas-mersin arasında kalan coğrafyayı da kürdistan olarak, büyük kürdistan’ın parçası olarak görmektedirler. pkk’nın türkiye’den koparmayı hedeflediği coğrafya budur. bazı pkk’lı/kürtçü stratejistler, ığdır’a kadar uzanan pkk yayılmasının rize üzerinden karadeniz’e açılabileceğini böylece büyük kürdistan’ın hem karadeniz hem akdeniz’den denizlere açılmasının mümkün olduğunu düşünmektedir.

  pkk’lılar ve kürtçü teorisyenler, ığdır, sivas, mersin alanının kürdistanlaştırılmasını demografik bir savaş olarak görmektedirler. öcalan 1989’da şöyle demektedir: “kürt nüfusu ikiye katlanırken türkler yerinde sayıyor. ve önümüzdeki 2000’li yıllara doğru kürt nüfusunun türk nüfusunu aşması işten bile değil. bu çok önemli. nasıl bir dönem türkler doğudan rum asıllı anadolu’ya doğru akıp halkı rum olan devlet içinde yer aldılarsa, hem de saldırı ruhuyla bu topraklarda kendilerine yer açtılarsa, biraz daha değişik de olsa benzer bir tarzda kürtlerin akışı var. gene doğudan batıya. şimdiden istanbulları biliyorsunuz. izmirler, adanalar milyonlarca kürt’e sahip. hem de en aktif en dinamik kesimler...türkler ise biraz rehavette!” bu yaklaşım ile hareket eden pkk/bdp geleneği şimdi şöyle demektedir: ığdır’da ister azeri ol ister zenci, kürdistan’da yaşadığını bileceksin. bdp’nin ığdır’da belediye seçimlerini kazanmasından hemen sonra bdp’nin önde gelen temsilcilerinden birisi pelvin buldan, “29 mart seçimlerinde kürdistan’ın sınırlarını belirledik. yani, van’ı aldık, siirt’i aldık, 86 yıllık geleneği bozarak ığdır’ı aldık” diyerek amaçlarının ne olduğunu açık bir şekilde ortaya koymuştur.

  akp hükümeti, pkk açılımı sürecinde almış olduğu kararlar ile -başbakan erdoğan adını vermediği bir “tek millet” ten bahsetse de- ayrı bir “kürt milletleşmesi” sürecini güçlendirmektedir. akp tarafından demokratikleşme adı altında atılan her adım “etnik kimliğin kurumsallaştırılması” sürecinin bir parçasıdır.

  kısa vadede akp’nin attığı etnik hakların kurumsallaştırılması kürtçe televizyon, kürtçe eğitim, dersim söylemi, “devlet haksızlık yaptı özür dileyelim” politikaları, sahte bir rahatlama sağlayacak, ancak etnik kimliğin kurumsallaştırılması ülkemizi bir arada tutan türk milli kimliğini eritecek ve nihayet türkiye’de iki milletli bir yapıya dönüşülecektir.

  ayrı milletleşme sürecine giren ve demografik savaş duygusu ile hareket ettirilen bir yapının varacağı nokta son kertede kişi başına milli gelirin avrupa’da birinci olduğu belçika’da valonlar ile flamanların vardığı noktadan çok farklı olmayacaktır. üstelik ırak parçalanmış, kuzeyine bir kürdistan yerleştirilmiştir. şimdi suriye parçalanmakta ve kuzeyine bir kürdistan yerleştirilmektedir. bunu iran’ın parçalanmasının izlemesi hedeflenmektedir. akp hükümetinin izlediği ayrı milletleşme süreci ile türkiye’nin milli birliği ve toprak bütünlüğünü muhafaza etmesi mümkün görünmemektedir.

  bugün pkk’nın ulaşmış olduğu nokta pkk’nın gücünden değil, türkiye’yi yöneten kadronun pkk ile mücadele etmemesinden kaynaklanmaktadır. bundan dolayı mevcut kötü gidiş bir süre daha devam edecektir. türkiye dibe vuracaktır. bu arada pkk’nın şımarıklığı artarak devam edecektir. ancak sonunda türk milletinin büyük bir bölümü (hepsi değil. istiklal harbi’nde de hepsi katılmadı. daha kötüsü düşman yanında yer alanlar da vardı. bugün ihanet içinde olanlar kimin çocukları zannediyorsunuz.) ülkenin ve milletin bölünme noktasına geldiğini gördüğü an arkalarında en çok % 6 destek olan pkk’lılar ile nihai bir hesaplaşma içine gireceklerdir. bu hesaplaşma sonucunda türkiye’nin üç tarafı kürdistan mı yoksa ne, ortaya çıkacaktır.

  kaynak: http://www.haberiniz.com.tr/…usatilmis_turkiye.html

hesabın var mı? giriş yap