• doğaya yakın olmak özlemiyle hayaller kurmanın nedenidir; hatta planlar yapmanın - düzeni kurup iki şehirde yaşamak.
  • ister istemez insanları ve yüzleri önemsemden yaşamaktır. taksiye bindim bir gün birden şöföre bindiğimden beri hiç bakmadığımı farkettim. yanımda uzaylı olsa farkında olmıycam yani. birden anlamsızca irkildim yavaş yavaş kafamı çevirip baktım adama. bildiğin bıyıklı kel bir amca kullanıyordu arabayı rahatladım. yasladım kafamı geriye aynen devam ettim. şimdi hatırlamıyorum yüzünü.
  • insana karanlık geceleri unutturan bir yaşayış biçimi.
  • ''bir büyük şehrin gürültüsünde insan, kimseye sezdirmeden istediği zaman yellenebilir.'' * *
  • manyaklık işidir. her gün kalabalık ve trafikle başetme zorunluluğudur.
    küçük şehirlerin gözünü seveyim.
  • (bkz: hapishane)
  • küçük şehirde yaşama isteği sorunsalı.
  • tüik verilerine göre 2022 yılında ülke nüfusunun %68'sini oluşturan 58 milyon kişi, ülke yüzölçümünün sadece %1,6'sını oluşturan yalaşık 12 bin kilometrekarelik yoğun kent olarak sınıflandırılan büyük şehir denen yerleşim yerlerinde yaşıyor.

türkiye nüfusunun yüzde 68,1'ini oluşturan 15-64 yaş grubu çalışma çağındaki nüfus içinde yoğun kent olarak sınıflandırılan yerlerde yaşayanların oranı %69,2 olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap