• hem heterojen hem de saf olmasıyla kimyada bi istisnaya sebebiyet veren karışım...
  • (bkz: antarktika)
    (bkz: arktika)
  • amerikada bir restoranda su istediginizde default olarak size getirilen sey. salataya bin tane sos cesidi* sunmayi biliyosunuz da suyunuza buz ister misiniz demeyi mi akil edemiyosunuz?!? with no ice please....
  • back to the future 3'de marty'nin salonda barmenden istediği içecek. barmen de su istiyorsan yalaktan içebilirsin demişti ve viski vermişti.
  • sakinlestirir, sinirleri yatistirir.

buyuk bir bardaktan, bolca buzla beraber kucuk yudumlar halinde dakikada 1-2 yudum icilmeli.

genel olarak profesyonel snooker oyunculari kullanir.
  • en güzel tarafı, buzun eriyince su olması ve tadını etkilememesidir. oysa buzlu kola öyle mi? dibi gelince bok gibi oluyor afedersiniz.

derdimi de tepe tepe kullanın.
  • efsanevi bir şey.
    yaz aylarında su dolu koca bardağın içine atılan dört beş buz gibisini tanımam. metabolizmayı sıcak suya nazaran daha çok hızlandırdığı söyleniyor.
  • yazın favori içeceğim haline geliyor. inanılmaz keyifli oluyor içmesi yaz aylarında, neredeyse başka hiçbir şey içmeye gerek kalmıyor.

sakin sakin yavaş yavaş nazik nazik birkaç yudum birkaç yudum boğazınızdan akıp gitmesi hem insanı sakinleştiriyor hem ferahlatiyor.

"içine su serpmek" deyiminde bahsedilen su şüphesiz buzlu su olmalı. canım benim. (gidip bardağıma birkaç küp daha buz atayım.)
  • kendimi herkese beğendirmeye çalışma*, sevim pompalama, onaylanma ihtiyacı* kaç onyılımı almıştır. bereket o bataklıktan çıktım, yoksa halim nice olurdu? yakın kadın arkadaşımın asistan kantininde 'ibisile bencileyin hiç hayır diyemez,' dediğini haber aldığımda, demek ki 30 yaş civarıyım, başımdan aşağı kaynar buzlu sular döküldü. o saptamayı dönemeç olarak kullandım. oha lan, ben tam bir canlı oyuncakmışım dedim.

(bkz: kaynar su)
    (bkz: başından aşağıya kaynar sular dökülmek)
  • her sabah rutin olarak aç karnına içerek güne başladığım süper içecek ,

içmeyince günüm güzel geçmiyor ardına bir de sağlam bir kahve ile tamamlanan muhteşem ikili,

ayrıca buzlu suyun metobolizmayı hızlandırdığı söylenir .
hesabın var mı? giriş yap