• ankara, bülten sokak'da önünden geçerken bile görmemenizi mümükün kılacak kadar küçük cafe, barmen ve müdür olan hazım düzgün ve cici bi insan anladığım kadarıyla, çok sevdiğim, asla gitmekten bıkmayacağım bi mekandır, başka hiçbi yerde olmayan garip bi atmosfere sahiptir kanımca, müptelalık yapma olasılığı mevcuttur.
  • müzik seçimleriyle ve konseptiyle ankara'da gidilebilecek ender yerlerden. mekanda insanların birbirini tanıma oranı yüksektir ve bu özelliğiyle tarikat havası yaratır. kezban ve kekolar görece az görülmektedir. mekana sinen snob hava insanı biraz gerse de, daha iyisi bulunana kadar tercih edilecektir.
  • ankaranın en nev-i şahsına münhasır mekanı. pahalı bir yer olmasına rağmen, müdavimi için adeta ibadethane gibidir. karşısındaki bomonti'nin ergen leşliğine tezat oluşturacak derece olgun bir duruşu vardır. ankara'da dışarıya çıkıldığında gidilecek mekanlar arasında ilk üçe girer.
  • ankara değerlerinden biri.

seğmenlerde çimen, kuğuluda soğuk hava, tunalıda yürüyüş, kıtırda kumpir, anıttepede kokoreç, sakalda bira, kızılayda kitap, biende caz........uzayan listede ilk sıralarda.
  • "ister bien ister bienme" ama ankarada lan oranın şusu kötü buranın busu kötü derken oto boka karışmadan eğlenmek için gidilen yegane mekandır..
  • '98'den bu yana hiç değişmemiş. keşke biz de değişmemiş olsaydık ...
  • café'ymişçesine masaları, bar'mışçasına müzikleri, pub'mışçasına mönüsü vardır..
    ne yüksek müzikten yanındakinin ne dediğini anlarsın, ne yanındaki kalabalıktan müzikle hareket edebilirsin..
    tıkış tıkış oturup "aha işte ben bu simaları her gittiğim ortamda görüyordum bu vesileyle arayı soğutmamış olduk suratımızın resmini hatırlatmış olduk, iki laf edemicek kadar da yüzeyselim ama neyse ki ses çok açıktı konuşsam da anlaşılmazdı zaten" dedirten mekan..
    bu masa kapıp oturma merakını da **ayakta sikmelerine veriyorum..
    hani ankara'nın ücra bi köşesinde olsa başka bi seçeneğiniz olmasa tamam diycem ama hemen 50 metre* yakınında zibille kaliteli konsept mekanlar var zaten (örn: café'yse fincanı var mısırı var, pub'sa old mariner'ı var felam filam), nedir bu bien'de sıkışma ısrarı anlamıyorum..

edit: ha anladım karılar güzel?
  • kripton adlı mavi kokteylini ailecek severek içtiğimiğiz, güzel ve samimi mekan.
  • yanında geçerken zar zor, kulağıma gelen güzel müzik sayesinde farkettiğim mekandır.. böyle sarmaşıklar sarmış her yanını, sanki herkes görmesin diye.. işletmecisi kimse pek kaliteli müzik seçimi, kaliteli şarap seçenekleriyle şimdiye kadar ankara'da gördüğüm en iyi mekan diyebilirim.. çalışanlar güler yüzlü, hoşsohbet.. müzik şahane.. peynir tabağı muhteşem (kesinlikle tavsiye ederim.).. biraz pahalı bir mönüsü var, orası ayrı.. her zaman gitmek mümkün olmasa da, artık özel günlere özel bir café..
  • cuma aksamlarinin vazgecilemez mekani
hesabın var mı? giriş yap